Fоtо: Publicitātes attēli
Pirmdien, 30. maijā, Rīgas Austrumu prokuratūras prokurore ir pieņēmusi lēmumu par imunologa saukšanu pie kriminālatbildības par seksuālu vardarbību pret savām pacientēm. Portālam "Delfi" zināms, ka pie kriminālatbildības sauktais imunologs ir Jevgēnijs Ņikiforenko.

Kā informē prokuratūrā, ārsts apsūdzēts par četru noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu pēc Krimināllikuma 160. panta pirmās daļas un par trīs noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu pēc šī paša likuma panta otrās daļas.

Krimināllikums par seksuāla rakstura darbību nolūkā apmierināt savu dzimumtieksmi fiziskā saskarē ar cietušā ķermeni, ja tā izdarīta, izmantojot cietušā bezpalīdzības stāvokli vai pret cietušā gribu, lietojot vardarbību, draudus vai izmantojot uzticību, autoritāti vai citādu ietekmi uz cietušo, pared sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz septiņiem gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz pieciem gadiem.

Savukārt par anālu vai orālu aktu vai dzimumtieksmes apmierināšanu pretdabiskā veidā, kas saistīta ar vaginālu, anālu vai orālu iekļūšanu cietušā ķermenī, ja tas izdarīts, izmantojot cietušā bezpalīdzības stāvokli vai pret cietušā gribu, lietojot vardarbību, draudus vai izmantojot uzticību, autoritāti vai citādu ietekmi uz cietušo, paredzēts sods – brīvības atņemšana uz laiku no četriem līdz desmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz pieciem gadiem.

Kriminālprocesā par cietušām atzītas piecas personas. Šobrīd turpinās pirmstiesas kriminālprocess, kura ietvaros tiek veiktas nepieciešamās procesuālās darbības, tādēļ, lai neietekmētu tālāku procesa virzību, plašāki komentāri no prokuratūras puses netiek sniegti.

Portāls "Delfi" jau vēstīja, ka pirms nedēļas, 24. maijā, Valsts policija (VP) vēstīja, ka ir pabeigusi izmeklēšanu kriminālprocesā par ārsta imunologa iespējamu seksuālu vardarbību pret vairākām pacientēm.

VP gan atzīmēja, ka tas nav galējais izmeklēšanas redzes lokā nonākušais cietušo sieviešu skaits – vēl deviņas sievietes par pret sevi vērstu nodarījumu kriminālprocesā fiksētas kā liecinieces, kā arī ir vairākas pacientes, kuras atteicās liecināt un nevēlējās nekādu saistību ar izmeklēšanu, tāpēc lietā nefigurē.

Likumsargi atzīst, ka reāli cietušo sieviešu skaits ir daudz lielāks. Izmeklēšanas laikā vēl deviņas sievietes sniedza liecības par pret viņām vērstu noziedzīgo nodarījumu, taču nevarēja lietā tikt atzītas par cietušām noilguma dēļ, kā arī noskaidrots, ka ir vēl citas sievietes, kuras par noziedzīgo nodarījumu nav vērsušās policijā un kategoriski atsakās sniegt liecības vai jebkādā citā veidā piedalīties šajā procesā, attiecīgi precīzs šo sieviešu skaits nav zināms.

Ziņots, ka pēc vairāku sieviešu iesniegumiem policija 2009. gadā uzsāka kriminālprocesu, kas pēc četriem gadiem tika izbeigts un lieta līdz tiesai tā arī nenonāca. Kā vēstīja Latvijas Radio podkāsts "Dokumentārijs", sievietes uzskatīja, ka vizītēs pie šī imunologa piedzīvotais bijusi seksuāla vardarbība un ka viņš veicis savai specialitātei neatbilstošas manipulācijas.

Sievietes pārsūdzēja lēmumu vienreiz, bet prokuratūra to atstāja spēkā. Taču pēc podkāstā "Dokumentārijs" publiskotā žurnālistu pētījuma ģenerālprokurors Juris Stukāns nolēmis vēlreiz pārskatīt lietu, pieprasot visus tās materiālus, lai lemtu par to pārbaudi un turpmāko rīcību.

Iepriekš vēstīts, ka VP šī gada 22. februārī aizturēja Ņikiforenko aizdomās par iespējamu seksuālu vardarbību pret vairākām pacientēm. Izmeklēšanas laikā gūti pierādījumi kopumā par piecām sievietēm, kuras kriminālprocesā atzītas par cietušajām noziedzīgajā nodarījumā.

VP izmeklēšanas laikā gūtā informācija liecina, ka noziedzīgā nodarījuma epizodes norisinājušās laika posmā sākot no 2004. gada līdz pat 2021. gadam

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !