Foto: Māris Morkāns

Ceturtdien un piektdien Valsts drošības dienests (VDD) saistībā ar iespējamu pret Krieviju noteikto Eiropas Savienības sankciju pārkāpšanu veicis kriminālprocesuālas darbības Rīgā, Maskavas namā, portālu "Delfi" informēja dienestā.

Kriminālprocesuālās darbības veiktas VDD lietvedībā esoša kriminālprocesa ietvaros, kas uzsākts 23. novembrī saskaņā ar Krimināllikuma 84. panta pirmo daļu, proti, par Eiropas Savienības noteikto sankciju pārkāpšanu.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka Maskavas nama vadība, iespējams, turpināja gūt materiālu labumu no Maskavas nama telpām, kuru izmantošana atbilstoši starptautiskajām sankcijām bija aizliegta. Papildus procesuālās darbības veiktas ar vienu personu saistītā dzīvesvietā.

Veikto kratīšanu gaitā VDD ir izņēmis lielu daudzumu datu nesēju un dokumentu.

Šobrīd kriminālprocesā vienai personai piemērots personas, pret kuru uzsākts kriminālprocess, statuss.

VDD sniegs papildu informāciju par izmeklēšanas gaitu atbilstoši kriminālprocesa virzībai. Dienests atgādina, ka neviena persona nav uzskatāma par vainīgu, kamēr tās vaina nozieguma izdarīšanā nav konstatēta likumā noteiktajā kārtībā.

Portāls "Delfi" jau vēstīja, ka Saeima ceturtdien, 21. decembrī, pirmajā lasījumā atbalstīja Nacionālās drošības komisijas izstrādāto likumprojektu, ar kuru valsts īpašumā tiks pārņemta ēka "Maskavas nams" Rīgā, Marijas ielā 7, turpmāk šo ēku attīstot kā vietu palīdzības sniegšanai Ukrainai.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!