Foto: Shutterstock

Latvijā pagājušajā nedēļā turpināja mazināties saslimstība ar gripu un Covid-19, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

Pagājušajā nedēļā monitoringā iesaistīto ģimenes ārstu praksēs ar akūtu augšējo elpceļu infekcijas simptomiem kopā bija vērsušies 610 pacienti, no kuriem 98 pacientiem noteikta diagnoze gripa. Salīdzinoši nedēļu iepriekš bija 137 šādi pacienti, bet divas nedēļas iepriekš - 180 pacienti.

Gripas gadījumi reģistrēti Ventspilī, Rēzeknē, Jēkabpils novadā, Daugavpilī, Rīgā, Liepājā, Jūrmalā un Valmieras novadā. Gripas gadījumi reģistrēti visās vecuma grupās. Kopš sezonas sākuma ģimenes ārstu praksēs reģistrēti 3300 klīniskie gripas gadījumi. Lielākā gripas intensitāte aizvien reģistrēta bērniem līdz 4 gadu vecumā.

Pagājušās nedēļas laikā no gripas miris viens cilvēks, kuram bez gripas bijušas arī vairākas blakus saslimšanas.

SPKC norāda, ka daudzās Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās zonas (ES/EEZ) valstīs ziņo par gripas aktivitātes samazināšanās tendenci vai stabilizāciju. ES/EEZ vidējais gripas pozitīvo testu īpatsvars bijis 15%.

Latvijā turpina samazināties arī Covid-19 gadījumu skaits. Pagājušajā nedēļā laboratoriski apstiprināti 18 gadījumi, kamēr nedēļu iepriekš - 17. Kopumā veikti 513 laboratoriskie testi uz SARS-CoV-2 vīrusa klātbūtni. Stacionēti 20 Covid-19 pacienti. Nedēļu iepriekš šādi bija 17, divas nedēļas iepriekš - 36 pacienti.

Jau mēnesi stacionāros nav pacienti ar smagu Covid-19 slimības gaitu, tomēr pagājušajā nedēļā reģistrēts viens Covid-19 pacientu nāves gadījums, kamēr nedēļu iepriekš mira trīs sasirgušie.

SPKC atgādina, ka visefektīvākais veids, kā aizsargāties no nopietnas saslimšanas ar gripu un Covid-19, ir vakcinācija.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!