Foto: Shutterstock

Lai nodrošinātu labāku pēcdzemdību aprūpi kā mātei, tā jaundzimušajam, Veselības ministrija (VM) plāno jaunu pilotprojektu, kas nodrošinātu vecmāšu vizītes mājās arī pēcdzemdību periodā, izskanēja otrdienas Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēdē. Tiesa, pēc politiķu aicinājuma, piedāvājumu vēl plānots uzlabot.

Komisijas sēdē tika skatīts 10 297 Latvijas pilsoņu kolektīvais iesniegums "Emocionāls un praktisks atbalsts grūtniecībā, dzemdībās un pēcdzemdību posmā". Iniciatīvas autoru pārstāve Jekaterina Zilpauša uzsvēra, ka pēcdzemdību depresija kā problēma sabiedrībā aktualizējās pagājušajā gadā, kad bez vēsts pazuda jaunā māmiņa, bet viņas bērniņš tika atrasts miris.

Zilpauša pati ir aptaujājusi 300 sievietes, un atklājusi, ka liela daļa sieviešu nemaz nav informēta par MK noteikumos iezīmēto grūtniecības un dzemdību aprūpes sniegšanas kārtību un pakalpojumiem, kas viņām pienākas. Ja sievietei būtu individuāla sagatavošana dzemdībām un viņa būtu informēta par dzemdību gaitu, kā arī tiktu nodrošināts nepārtraukts atbalsts, tad samazinātos vardarbīgo dzemdību skaits un arī pēcdzemdību depresija, kā arī palielinātos to māšu skaits, kas jaundzimušo izvēlas barot ar krūti, pauda Zilpauša.

Tāpat viņa atgādināja, ka pēcdzemdību depresija mēdz būt arī jaunajiem tēviem.

Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.

Lūdzu, uzgaidi!

Pielāgojam Tev piemērotāko abonēšanas piedāvājumu...

Loading...

Abonēšanas piedāvājums nav redzams? Lūdzu, izslēdz reklāmu bloķētāju vai pārlādē lapu.
Jautājumu gadījumā raksti konts@delfi.lv

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!