Foto: DELFI

Zolitūdes traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisija pirmdien diskutē par to, kādas sociālās garantijas valsts nodrošina ārkārtas situācijās, liecina komisijas sēdes darba kārtība. Sēdes norisi tiešraidē var vērot arī portālā "Delfi.lv".

Komisija spriedīs par valsts un pašvaldību pabalstiem, kompensācijām un sociālajām garantijām ārkārtas situācijās.

Tāpat tiks vērtēta nevalstisko organizāciju iesaiste ārkārtas situācijās sociālā atbalsta organizēšanā.

Uz sēdi aicināta Labklājības ministrijas valsts sekretāre Ieva Jaunzeme, Rīgas dome Labklājības departamenta direktore Irēna Kondrāte, Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča (ZZS), Romas katoļu baznīcas kardināls Jānis Francis Pujats, Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas Rīgas iecirkņa prāvests Krists Kalniņš, Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta u.c.

Jau vēstīts, ka parlamentārās izmeklēšanas komisija par Latvijas valsts rīcību, izvērtējot 2013.gada 21.novembrī Zolitūdē notikušās traģēdijas cēloņus, un turpmākajām darbībām, kas veiktas normatīvo aktu un valsts pārvaldes un pašvaldību darbības sakārtošanā, lai nepieļautu līdzīgu traģēdiju atkārtošanos, kā arī par darbībām minētās traģēdijas seku novēršanā tika izveidota 2014. gada 11.novembrī uz vienu gadu.

Komisijas pirmie secinājumi un cita informācija pieejama mājaslapā zolitude.saeima.lv.

Aprīļa vidū prokuratūra tā dēvētajā Zolitūdes traģēdijas lietā sāka kriminālvajāšanu un uzrādīja apsūdzības astoņām personām.

Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurors piecas apsūdzētās personas pie kriminālatbildības saucis pēc Krimināllikuma 239.panta 2.daļas - par būvniecības noteikumu pārkāpšanu, kā rezultātā sabruka ēkas daļa, kas izraisīja smagas sekas.  Savukārt trīs personas pie kriminālatbildības sauktas pēc Krimināllikuma 319.panta 3.daļas - par valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu, kas izraisīja smagas sekas.

Zolitūdes traģēdijā, iebrūkot tirdzniecības centra "Maxima" jumtam Rīgā, Priedaines ielā 20, bojā gāja 54 cilvēki.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!