Foto: LETA

Latvijas un Krievijas divpusējās attiecības ir dziļākajā krīzē pēdējo 20 gadu laikā, šodien politiķa Jāņa Urbanoviča (S) vadītajā "Baltijas forumā" sacīja Krievijas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Vešņakovs.

Viņš norādīja, ka pašlaik faktiski notiek tikai tehniskās sadarbības uzturēšana starp abām valstīm.

Vešņakovs pauda, ka iepriekšējos gados bija vērojama Latvijas un Krievijas ekonomiskās sadarbības uzlabošanās, kas kopumā pozitīvi ietekmēja abu valstu attiecības. "Veidojās pozitīvs informatīvais fons mūsu divpusējās lietās," teica vēstnieks.

Tomēr pēdējā gada laikā situācija strauji mainījās, klāstīja Vešņakovs. "Diemžēl vēsturisko fobiju spiediena dēļ sekojot savu vecāko partneru vēlmēm, Latvijā prevalē, mūsuprāt, angažēts redzējums uz Ukrainas notikumiem un neobjektīva attieksme pret Krievijas tematiku," teica vēstnieks.

Rezultātā abu valstu divpusējās attiecības ir dziļākajā krīzē pēdējo 20 gadu laikā, norādīja Vešņakovs.

Viņš arī pauda, ka globālu problēmu noregulēšana iespējama tikai ar savstarpējiem pūliņiem.

Kā ziņots, šodien Jūrmalā notiek Urbanoviča vadītais "Baltijas forums", kura tēma šogad ir "ASV, ES un Krievija - jaunā realitāte".

Foruma organizatori norāda, ka kopš iepriekšējās starptautiskās konferences "Baltijas forums" 2014.gada maijā situācija pasaulē turpina strauji mainīties, attīstoties nepatīkamā virzienā. Pēdējā ceturtdaļgadsimta laikā starp Rietumiem un Krieviju uzkrātās pretrunas noveda pie nopietnas krīzes, kas kopā ar ieilgušo konfliktu Ukrainā ārkārtīgi apgrūtina drošības pasākumu nodrošināšanu gan reģionālā, gan globālā mērogā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!