Sestdien plānotajā partijas "Vienotība" reģionālo nodaļu sapulcē esot solījuši ierasties lielākā daļa partijas valdes locekļu un liela daļa Saeimas "Vienotības" frakcijas deputātu, savukārt partijas līdere Solvita Āboltiņa informējusi, ka nevarēšot ierasties, teica "Vienotības" Liepājas nodaļas vadītājs Armīns Robežnieks.

Pēc Robežnieka teiktā, savu dalību sapulcē apstiprināja lielākā daļa partijas valdes locekļu un liela daļa partiju pārstāvošo Saeimas deputātu, kā arī reģionālo nodaļu pārstāvji kuplā skaitā. Konkrētu valdes locekļu un deputātu uzvārdus, kuri solījuši ierasties, Robežnieks neatklāja. Partijas līdere gan esot informējusi, ka nevarēšot ierasties uz reģionālo nodaļu sapulci, jo atrodas ārpus Latvijas.

"Vienotības" Liepājas nodaļa jau iepriekš pauda apņemšanos martā organizēt sapulci, lai diskutētu par partijā sasāpējušiem jautājumiem un tajā notiekošiem procesiem. Sapulcē cita starpā plānots rosināt sasaukt "Vienotības" ārkārtas kongresu nevis 29. oktobrī, bet gan krietni ātrāk.

Liepājas nodaļas vadītājs jau iepriekš pauda uzskatu, ka ārkārtas kongress būtu jāsarīko "pirms vasaras brīvdienām". Robežnieks to pamatoja ar to, ka rudenī galvenā uzmanība jau būs jāvelta 2017.gadā gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām, tāpēc partijai tad jau būtu jāstrādā ar pilnu atdevi, nevis vēl tikai jālemj par jauno valdi un vadītāju.

Uz reģionālo nodaļu sapulci Liepājā ir uzaicināti visu partijas nodaļu vadītāji un pārstāvji, kā arī "Vienotības" valde un Saeimas deputāti.

Kā ziņots, partija "Vienotība" 29. oktobrī rīkos kongresu, februāra vidū pēc partijas valdes sēdes žurnālistiem pastāstīja Āboltiņa. Vaicāta, vai tas būs kārtējais vai tomēr ārkārtas kongress, Āboltiņa sacīja, ka pēc būtības tas būs ārkārtas kongress. Viņa skaidroja - kongresam jānotiek gada laikā, bet iepriekšējais norisinājās pērn decembrī.

Partijas līdere nekomentēja, vai atkārtoti kandidēs uz politiskā spēka vadītāja amatu. Viņa norādīja, ka pašlaik šis nav dienaskārtības jautājums.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!