Foto: F64

Partijas "Vienotība" reģionālās nodaļas aicina partijas vadību sasaukt ārkārtas kongresu 4. jūnijā, reģionālo nodaļu sapulces starplaikā sacīja "Vienotības" Liepājas nodaļas vadītājs Armīns Robežnieks.

Viņš uzsvēra, ka aicinājumu atbalsta visas 15 reģionālās nodaļas, kas sestdien ir pārstāvētas sapulcē Liepājā.

Robežnieks norādīja, ka reģionālās nodaļas ir gatavas aktīvi darboties, lai atrisinātu "Vienotības" problēmas.

"Vienotības" ģenerālsekretārs Artis Kampars skaidroja, ka par partijas ārkārtas kongresa ātrāku sasaukšanu var lemt politiskā spēka valde vai arī to var rosināt vismaz desmitā daļa biedru. Valde izvērtēšot reģionālo nodaļu aicinājumu.

Kampars kā "ļoti labu lēmumu" vērtēja reģionālo nodaļu sanāksmes iznākumu. Viņš uzskata, ka pašreizējās objektīvās partijas problēmas būtu jārisina ātrāk. Viņš gan piebilda, ka nav partijas valdes loceklis.

Pirmdien partijas valdes sēde gan vēl nenotiks, ņemot vērā, ka partijas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa ir ārpus Latvijas.

Kā ziņots, patlaban "Vienotības" kongress ir paredzēts tikai rudenī – 29. oktobrī.

Liepājas nodaļas vadītājs jau iepriekš pauda uzskatu, ka ārkārtas kongress būtu jāsarīko "pirms vasaras brīvdienām", jo rudenī galvenā uzmanība jau būs jāvelta 2017. gadā gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām, tāpēc partijai tad jau būtu jāstrādā ar pilnu atdevi, nevis vēl tikai jālemj par jauno valdi un vadītāju.

Uz reģionālo nodaļu sapulci Liepājā ir uzaicināti visu partijas nodaļu vadītāji un pārstāvji, kā arī "Vienotības" valde un Saeimas deputāti. Starp sapulces dalībniekiem bija redzami vairāki "Vienotības" vadības pārstāvji, bet partijas līdere Solvita Āboltiņa jau iepriekš brīdināja, ka nevarēs ierasties, jo atrodas ārpus Latvijas.

Pēc pārtraukuma sapulces dalībnieki vēl turpinās diskutēt par partijas valdes locekļu kandidātu izvirzīšanas kārtību. Sapulce ir slēgta.

Iepriekš Liepāja nodaļa bija viena no tām, kas rosināja partijas valdi izskatīt jautājumu par tā dēvēta "Vienotības" frakcijas sešinieka pārstāvju Lolitas Čigānes un Ilzes Viņķeles izslēgšanu no partijas. Valde toreiz lēmumu nepieņēma un nodeva šo jautājumu partijas Ētikas komisijai.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!