Foto: LETA

Rietumu pasaulē jau kādu laiku trūkst tāda līmeņa līderu, kuri pēdējos gados būtu spējuši pieņemt atbilstošus lēmumus, reaģējot uz notiekošo Sīrijā, kas cita starpā ļāva tur nostiprināties "Daesh", sacīja Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis (V).

Kā piemērus līderiem, kuri spēj izšķirīgi rīkoties, viņš minēja 80.gadu politiķus - ASV prezidentu Ronaldu Reiganu, Lielbritānijas premjerministri Margaretu Tečeri un Vācijas kancleru Helmutu Kolu. Aizsardzības komisijas vadītājs norādīja, ka šajā gadījumā runa nav par vēlmi pēc stingrās rokas, bet gan par nepieciešamību pēc lēmumus pieņemt spējīgiem valstu vadītājiem.

ASV un lielākās Eiropas valstis palaida garām iespēju attiecīgi reaģēt uz notikumiem Sīrijā. Problēmas Sīrijā rada ne tikai ISIS, bet arī Sīrijas līdera Bašara Asada režīma rīcība. Rietumu bezdarbība noveda pie situācijas, kad šīs valsts militārajos konfliktos iesaistījās arī Krievija, eskalējot notiekošo, piebilda Latkovskis.

Kā ziņots, komentējot šodien Briselē notikušos teroraktus, Latkovskis pauda, ka Beļģija izceļas uz Eiropas fona ar radikalizēto personu lielu skaitu starp ieceļotāju otrās paaudzes pārstāvjiem, un drošības spēkos nav veikti atbilstoši ieguldījumi, lai šos cilvēkus atbilstoši izkontrolētu.

Aizsardzības komisijas vadītājs saistībā ar šodien Briselē notikušajiem teroraktiem izteica līdzjūtību bojāgājušo tuviniekiem. Politiķis norādīja, ka viņa pienākumos neietilpst kritizēt šīs valsts drošības dienestus, tomēr, sekojot līdzi drošības situācijai Eiropā un pasaulē, Beļģija jau kādu laiku uz citu valstu fona "lec ārā" ar diezgan lielu radikalizēto cilvēku grupu starp ieceļotāju otrās paaudzes pārstāvjiem.

Jau vēstīts, ka sprādzienos, kas otrdien notika Briseles lidostā un Beļģijas galvaspilsētas metro sistēmā, nogalināti vismaz 34 cilvēki, bet vairāk nekā 200 guvuši ievainojumus, ziņo amatpersonas.

Divi sprādzieni Zaventemas lidostā, no kuriem vismaz vienu sarīkoja terorists pašnāvnieks, gandrīz vienlaicīgi notika ap plkst.8 (plkst.9 pēc Latvijas laika).

Aptuveni stundu vēlāk tika saņemtas ziņas par sprādzienu Briseles Mālbēkas metro stacijā, kas atrodas netālu no Eiropas Savienības institūcijām.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!