Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) neatstās bez ievērības uzņēmēja un miljonāra Jūlija Krūmiņa publiskos izteikumus.

Kā informēja KNAB, birojs tos izvērtēs atbilstoši kompetencei.

Tāpat KNAB informēja, ka iestāde izvērtē publiski izteiktos draudus gan KNAB, gan KNAB amatpersonām.

Jau ziņots, ka uzņēmējs, kuram KNAB ir piemērojis aizdomās turētā statusu divos kriminālprocesos, publiski kritizēja KNAB, kas ieradās pie viņa mājās, "izvandīja visu māju, paņēma kompjūteru, kurā nekā nav iekšā". "Viņi zina, ka neesmu ieguldījis naudu aizliegtos grupējumos," uzsvēra Krūmiņš.

Uzņēmējs pauda pārliecību, ka esošais KNAB vadītājs Jaroslavs Streļčenoks vairs nekad nebūs KNAB vadītājs. "Es darīšu visu, lai viņš nekur nedabū darbu," uzsvēra uzņēmējs un piebilda, ka Streļčenokam jākļūst par sētnieku Krūmiņam piederošajā īpašumā Baltezerā, "lai visi redz, ka viņš pie manis slauka grīdu".

Savukārt uz jautājumu, vai viņa meitai ir saistība ar kādu no biroja sāktajiem kriminālprocesiem, Krūmiņš solīja izrēķināties ar KNAB, ja tas vērsīsies pret viņa meitu.

Jau ziņots, ka KNAB pagājušajā nedēļā Krūmiņu aizturēja kriminālprocesā par iespējamu nelikumīgu partiju finansēšanu. Šajā lietā tika aizturēti arī Jūrmalas mērs Gatis Truksnis (ZZS) un savulaik ar partiju "No sirds Latvijai" saistītais Jorens Raitums. Kā vēstīja TV3 raidījums "Nekā personīga", ceturtais lietā aizturētais varētu būt SIA "Blaizer-AG" valdes priekšsēdētājs Anrī Kursītis.

"Nekā personīga" vēstīja, ka Krūmiņš caur trešajām personām finansējis divas partijas - "No sirds Latvijai" un ZZS, tām abām pārskaitot 135 000 eiro. Savukārt Truksnis, Raitums un Kursītis tiek vainoti kā līdzdalībnieki šādas naudas plūsmas nodrošināšanā.

Kā ziņots, saskaņā ar KNAB mājaslapā pieejamo informāciju Krūmiņš pirms diviem gadiem ziedojis 15 000 eiro ZZS, savukārt 2011.gadā un 2004.gadā viņš divas reizes ziedojis vairākus tūkstošus eiro Zatlera reformu partijai un partijai "Latvijas ceļš". Kopumā Krūmiņš visām trim minētajām partijām pārskaitījis 29 268 eiro.

Savukārt miljonāra meita Maija Čerņavska kopš 2005.gada četrām dažādām partijām piecos ziedojumos atvēlējusi kopumā 39 248 eiro - 2014.gadā ZZS pārskaitīti 15 000 eiro. Pārējās Čerņavskas labvēlību ar apjomīgām summām izpelnījušās partijas ir "Saskaņa", "No sirds Latvijai" un "Latvijas kalve".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!