Foto: DELFI Aculiecinieks

Braukšanas apstākļi piektdien Rīgā ir lēni un apgrūtināti, turklāt pilsētas ielās uz tiltiem un satiksmes pārvadiem strādā visa galvaspilsētā pieejamā ziemas tehnika, portāls "Delfi" uzzināja Rīgas domes Satiksmes departamentā.

Šorīt pirmās ziemas tehnikas mašīnas darbu uzsāka jau no plkst.3.30, prioritāri tīrot pilsētas tiltus, satiksmes pārvadus un ielas ar intensīvu satiksmi vai sabiedriskā transporta kustību.

Kopējā transporta plūsma Rīgas ielās ir izteikti lēnāka nekā ierasts, arī sabiedriskais transports kavējas, bez kavējumiem kursē tramvaji.

Satiksmes departamentā norāda, ka arī ziemas tehnika iekļaujas kopējā satiksmes plūsmā, līdz ar to brauktuvju attīrīšana no sniega nenotiek tik raiti kā būtu vēlams, tāpēc departamentā transporta līdzekļu vadītājus aicina būt saprotošiem.

Departamentā atzīmē, ka ziemas tehnika tīrīšanas darbus pilnvērtīgi varēs paveikt tikai tad, kad beigsies intensīvā snigšana. Saskaņā ar sinoptiķu prognozēm, stipra snigšana tiek prognozēta līdz plkst.12, līdz ar to būtiski braukšanas apstākļu uzlabojumi uz pilsētas ielām, tiltiem un satiksme pārvadiem prognozējami pēcpusdienā.

Satiksmes departamentā norāda, ka, pabeidzot tīrīšanas darbus pilsētas maģistrālajās ielās, ziemas tehnika tiks nosūtīta uz rajona nozīmes ielām.

Savukārt, lai neapdraudētu savu un citu satiksmes dalībnieku drošību, domē aicina pārbaudīt savus transporta līdzekļus, to tehnisko stāvokli un atbilstību ziemas apstākļiem. Autovadītājiem ieteicams ievērot lielāku braukšanas distanci un izvēlēties laika apstākļiem atbilstošu braukšanas ātrumu.

Rīgas ielu, tiltu un satiksmes pārvadu uzturēšanu veic "Daugavas labā krasta uzturētājs" un "Daugavas kreisā krasta uzturētājs".

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!