Foto: LETA

Ar "Saskaņas centra" deputātes atbalstu Jūrmalas domes priekšsēdētāja amatā piektdien, 4. novembrī, iecelts nesen no šī paša amata atstādinātais Gatis Truksnis (ZZS).

Par Trukšņa apstiprināšanu nobalsoja astoņi deputāti.

SC deputāte Karina Siņkēviča pēc balsojuma žurnālistiem sacīja, ka šoreiz "balsoja pēc sirdsapziņas". Iepriekš, kad Truksnis tika atcelts no amata, viņa balsoja par viņa atstādināšanu, un tas nebija "balsojums pēc sirdsapziņas". Šodien viņa esot balsojusi kā neatkarīga deputāte, norādot, ka plāno pamest savu politisko spēku.

Uz jautājumu par to, kādā veidā izdevies pierunāt "Saskaņas" deputāti, Truksnis sacīja, ka Siņkēviču nav bijis nepieciešams pierunāt, jo viņa Truksni šodien atbalstījusi "pēc savas sirdsapziņas".

Ārkārtas domes sēdē domes priekšsēdētāja vietniece, domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītāja Rita Sproģe pašvaldības priekšsēdētāja amatā izvirzīja Truksni.

Klātesošie deputāti gan Truksnim, gan Sproģei jautāja, vai kas ir mainījies, kopš Trukšņa atstādināšanas no amata.

Truksnis norādīja, ka viņš nezinot, vai un kas ir mainījies, savukārt Sproģe norādīja, ka, viņasprāt, nekas nav mainījies, jo iepriekš viņa balsojusi par Trukšņa palikšanu amatā.

Jau ziņots, ka viņa opozicionāri pameta domes sēžu zāli, mēģinot "noraut kvorumu", taču tas neizdevās, jo bez Zaļo un zemnieku savienības deputātiem zālē palika arī "Saskaņas centru" pārstāvošā Karina Siņkēviča.

Kopumā Jūrmalas domē ir 15 deputāti. Septiņi no viņiem pārstāv ZZS, kurai attiecīgi pietrūkst vienas balss vairākuma nodrošināšanai. Pārējie astoņi deputāti, kuri pirms pāris nedēļām nobalsoja par Trukšņa atstādināšanu, pārstāv SC - trīs deputāti, "Vienotību" un "Tev, Jūrmalai" - pa diviem, un "Visu Latvijai"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK - viens deputāts.

Iepriekš izskanēja, ka uz domes priekšsēdētāja amatu varētu būt divi pretendenti, jo ar Truksni grasījās konkurēt "Vienotības" pārstāve Iveta Blaua.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!