Foto: DELFI
Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa 15. janvārī ir pasludinājusi "Skonto" stadiona kustamās mantas strīdā iesaistīto SIA "Light" par maksātnespējīgu, liecina tiesas spriedums.

Pieteikumā tiesai norādīts, ka starp Igaunijas uzņēmumu "Dorex" un "Light" pērnā gada 5.maijā noslēgts aizdevuma līgums 30 000 eiro apmērā, taču līgumā noteiktajā termiņā nauda netika atdota. Šī gada 2.janvārī tiesā tika ierosināta maksātnespējas procesa lieta, savukārt 15. janvārī tiesa apmierināja "Dorex" prasību un pasludināja "Light" par maksātnespējīgu. Par procesa administratori tika iecelta Alesja Avanesova.

Avanesova norādīja, ka vēl nav iepazinusies ar lietas materiāliem pilnībā, bet šodien nosūtīs informācijas pieprasījumus iesaistītajām pusēm, uz kuriem desmit dienu laikā viņai ir jāsaņem atbildes, tādēļ patlaban nevarēja sniegt plašākus komentārus par situāciju.

Rīgas apgabaltiesa 16. janvārī noraidīja "Skonto" stadiona īpašnieku SIA "Adventika Group" blakus sūdzību lietā par tiesu izpildītāja Mārtiņa Eglīša darbībām saistībā ar stadionu, informēja tiesā.

Tiesā tika skatīta uzņēmuma iesniegtā blakussūdzība par Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesas pērnā gada 10.novembra lēmumu šajā lietā. Vērtējot pirmās instances tiesas lēmumā norādīto, Rīgas apgabaltiesas Civillietu tiesas kolēģija nesaskatīja pamatu atzīt par prettiesiskām tiesu izpildītāja darbības, izpildot tiesas nolēmumu.

Sūdzībā tika norādīts, ka pērnā gada martā Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā tika ierosināta lieta stadiona tablo, tuneļu un citu iekārtu īpašnieku SIA "Light" prasībā pret "Adventika Group" par īpašuma tiesību uz kustamu mantu atzīšanu un valdījuma piešķiršanu, vienlaikus ietverot lūgumu par prasības nodrošināšanu jeb par kustamās mantas apķīlāšanu, ko tiesa daļēji apmierināja.

Pagaidām nav izdevies sazināties ar Eglīti.

Nolūkā novērst "Adventika Group" piederošās mantas izvešanu no "Skonto" stadiona, uzņēmums un stadiona pārvaldnieka SIA "Fitnesa parks" pārstāvji vērsās pie tiesu izpildītāja, lūdzot par apķīlājamās mantas glabātāju noteikt Juriju Kalniņu. Uzņēmums sūdzībā tiesai norādīja, ka tiesu izpildītājs, izpildot tiesas lēmumu, "ir pieļāvis būtiskus likuma normu pārkāpumus", proti, ignorējis tiesneses lēmumā norādīto, ka pirkuma līgumā uzskaitītās mantas izvešanai no stadiona nav pamata, un ar to pārkāpis likumu.

Jau ziņots, ka pērnā aprīļa sākumā "Skonto" stadionā notika kustamā īpašuma demontāža, noņemot apgaismojuma stabu prožektorus un tribīņu krēslus, tādējādi paralizējot stadiona darbu. Kā portālam "Delfi" toreiz tika apliecinājis "Light" īpašnieks Alans Selters, "Skonto" stadionā notika uzņēmumam piederošās kustamās mantas apķīlāšana un izņemšana, kā to paredzot tiesas spriedums. Saskaņā ar portāla ziņoto, uzņēmuma īpašums esot stadiona tablo, tunelis, pa kuru futbolisti iznāk uz spēlēm, kā arī stadionā esošie futbola vārti.

Pērnā gada maija sākumā tika vēstīts, ka "Skonto" futbola stadionā Rīgā uzstādīti atpakaļ krēsli un apgaismojums.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!