Foto: DELFI

Latvijas Krievu savienības (LKS) 13. Saeimas deputātu kandidāte Tatjana Ždanoka Administratīvajai apgabaltiesai piektdien nosūtījusi pārsūdzību par Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) lēmumu viņu svītrot no LKS saraksta Vidzemes vēlēšanu apgabalā, apstiprināja Ždanoka.

Viņa norādīja, ka pārsūdzību tiesai nosūtījusi pa pastu.

Līdz ar to, CVK lēmumu par svītrošanu no Saeimas vēlēšanu sarakstiem apstrīdējušas trīs personas. - Ždanoka, "Rīcības partijas" deputāta kandidāts Aivars Zablockis un partijas "Par alternatīvu" deputāta kandidāts Valdis Taupmanis.

Kā ziņots, CVK par Ždanokas svītrošanu no LKS kandidātu saraksta Vidzemes vēlēšanu apgabalā lēma 21. augustā.

Par Ždanoku CVK rīcībā ir tiesas spriedums, kas apliecina, ka kandidāte ir darbojusies Latvijas Komunistiskajā partijā pēc 1991. gada 13. janvāra, un tāpēc uz kandidāti ir attiecināms Saeimas vēlēšanu likumā noteiktais kandidēšanas aizliegums.

Tomēr, ņemot vērā Satversmes tiesas norādījumu katru šādu gadījumu izvērtēt individuāli, lai pārliecinātos, vai persona ar savu rīcību joprojām apdraud Latvijas valsts neatkarību un demokrātiskas tiesiskas valsts principus, CVK lūdza papildu informāciju Drošības policijai un Satversmes aizsardzības birojam.

Tāpat ziņots, ka CVK aizvadītajā piektdienā lēma par septiņu kandidātu svītrošanu no partiju sarakstiem, jo likums viņiem liedz kandidēt uz Saeimu.

No vēlēšanu sarakstiem izslēgti divi "Rīcības parijas" kandidāti Zablockis un Nikolajs Žeļezņakovs, kā arī divi politiskā spēka "Par alternatīvu" pārstāvji – Zigfrīds Laicāns un Taupmanis.

Tāpat CVK no sarakstiem lēma izsvītrot Latvijas Reģionu apvienības kandidātam Edgaru Krūmiņu, partijas "Progresīvie" pārstāvi Katrīnu Brandalu un Latvijas Centriskās partijas kandidātu Aivaru Silinieku.

Savukārt ceturtdien no partijas "No sirds Latvijai" kandidātu saraksta tika svītrots Jevgēnijs Sadovskis.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!