Fоtо: DELFI

Ministru prezidenta amata kandidāta Krišjāņa Kariņa (JV) vadībā sākotnēji varētu tikt apspriesta valdības veidošana bez Zaļo un zemnieku savienības (ZZS), liecina aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija.

Sākotnējā piedāvājumā par atbildības jomu sadalījumu partiju apvienībai "Jaunā Vienotība" (JV) nākamajā valdībā paredzēti Ministru prezidenta, ārlietu ministra un finanšu ministra amati, liecina neoficiāla informācija.

Partijai "KPV LV" varētu piedāvāt Ekonomikas ministrijas, Tieslietu ministrijas un Labklājības ministrijas vadīšanu. Jaunā Konservatīvā partija (JKP) varētu vadīt Iekšlietu ministriju, Satiksmes ministriju un Izglītības un zinātnes ministriju.

Partiju apvienība "Attīstībai/Par!" (AP) vadītu Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM), Aizsardzības ministriju un Veselības ministriju.

Savukārt Nacionālajai apvienībai "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) varētu piedāvāt kultūras ministra un zemkopības ministra amatu, kā arī jaunveidojamas par demogrāfijas lietām atbildīgas institūcijas vadību.

Papildus notiktu diskusija par vicepremjeru un parlamentāro sekretāru amatiem.

Paredzams, ka nopietnākās diskusijas varētu būt par VARAM pārraudzību, kā arī to, kurš varētu ieņemt finanšu ministra amatu.

Jau vēstīts, ka JV piedāvā potenciālajiem partneriem sadalīt atbildības jomas valdībā pēc paritātes principa, proti, katrs pārraudzītu vienādu jomu skaitu, neskatoties uz partijas pārstāvniecības apmēru Saeimā. Turklāt līdzvērtīgi ministra amatam tiktu vērtēts arī Saeimas priekšsēdētāja krēsls, kuru ieņem VL-TB/LNNK pārstāve Ināra Mūrniece.

Kā ziņots, šodien turpināsies darbs pie Kariņa iespējamās valdības izveidošanas. Kariņš pieļāvis iespēju šonedēļ virzīties uz priekšu un piedāvāt savu redzējumu par koalīciju un atbildības jomu sadali. Politiķis pieļauj, ka trešdien vajadzētu būt zināmai galīgajai atbildei par to, vai ir iespējams izveidot valdību viņa vadībā.

Partijām jau ilgāk par diviem mēnešiem neizdodas panākt vienošanos par topošo valdību. Iepriekš prezidents bija nominējis divus premjera kandidātus - Jāni Bordānu (JKP) un Aldi Gobzemu (KPV LV), bet viņiem valdību izveidot neizdevās, līdz ar to nominācijas tika atsauktas.

No partijas "Saskaņa" saraksta jaunajā parlamenta sasaukumā ievēlēti 23 deputāti, partijai "KPV LV" un JKP - katrai Saeimā ir pa 16 mandātiem, AP un VL-TB/LNNK - katrai 13 vietas, ZZS - 11, bet "Jaunai Vienotībai" - astoņi mandāti.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !