Foto: F64

Rīgas domes (RD) ārkārtas vēlēšanās politiskā partija "Progresīvie" gatavi apvienot spēkus ar citām partijām, kurām ir svarīga tiesiska, atklāta, sociāli taisnīga, zaļa un rīdzinieku interesēm atbilstoša pārvalde.

Partijas valde uzskata, ka ārkārtas situācijā ir nepieciešama ārkārtas rīcība un politisko spēku sadarbība.

Lai gan daudzi partijas biedri domā, ka partijai RD vēlēšanās būtu jāstartē atsevišķi, brīvdienās valde pēc garām diskusijām nolēmusi, ka prioritāri rīdzinieku interesēs ir svarīgi veidot stiprākas partiju apvienības un sadarboties ar citām politiskajām partijām un cilvēkiem, kuri ir pierādījuši, ka arī viņiem ir svarīgs tiesiskums, atklātība un godīga pārvaldība.

Vienlaikus šāds lēmums neizslēdz iespēju partijai vēlēšanās startēt individuāli.

"Progresīvie" sola nākt ar savu piedāvājumu, kā pilsētu padarīt labvēlīgāku cilvēkiem, kā pilsētā ļaut ienākt dabai, kā sakārtot brūkošo pilsētas infrastruktūru un kā cīnīties pret korupciju. Tāpat politiskā partija sola īstenot ienākumu taisnīguma principus, nepieļaut, ka pašvaldības uzņēmumos, kapitālsabiedrību vadības amatos iekārtotie darbinieki saņem nekontrolējami un nesamērīgi lielu atalgojumu, kamēr citi pašvaldībā strādājošie, piemēram, bērnudārzu darbinieki un pirmsskolu skolotājas, saņem atalgojumu, kas "liek pretendēt uz pašvaldības sociālo palīdzību".

Rīgai ir jākļūst par paraugu visai Latvijai kā pilsētai, kurā rūp ikkatra cilvēka labklājība.

"Progresīvie" ir 2017. gada 25. februārī dibināta politiskā partija. 13. Saeimas vēlēšanās partija ieguva 2,6% vēlētāju atbalstu - līdz ar to netika Saeimā, taču ieguva valsts finansējumu.

Kā vēstīts, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) nolēmusi rosināt Rīgas domes atlaišanu, jo ministrijas ieskatā vietvara jau otro reizi nav spējusi izpildīt vienu no pašvaldības autonomajām funkcijām - nodrošināt sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, to pagājušajā nedēļā preses konferencē paziņoja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP).

VARAM izstrādātais lēmumprojekts sākotnēji būs jāskata Ministru kabinetam, bet pēc tam arī Saeimai. Dome tiek uzskatīta par atlaistu no brīža, kad par to nobalso Saeima.

Jaunās Rīgas domes vēlēšanu datums likumprojektā noteikts 2020. gada 29. februārī, bet atkarībā no Saeimas lēmuma tas var tikt precizēts. Līdz jaunā domes sasaukuma pirmajai sēdei likumprojekts paredz Rīgas domei iecelt pagaidu administrāciju.

Saeima, pieņemot likumu par domes atlaišanu, pēc Ministru kabineta priekšlikuma ieceļ attiecīgajā administratīvajā teritorijā pagaidu administrāciju un nosaka, kādā termiņā jānotiek jaunām domes vēlēšanām.

Šobrīd, ja līdz kārtējām domes vēlēšanām ir palikuši mazāk nekā 15 mēneši, jaunas domes vēlēšanas nevar rīkot. Kārtējām pašvaldību vēlēšanām jānotiek 2021. gada jūnija pirmajā sestdienā.

Tomēr Saeima izskatīšanai komisijās nodevusi koalīcijas deputātu iesniegtos likumu grozījumus, kas, ja nosacīti tuvākajā laikā tiktu rīkotas jaunas Rīgas domes vēlēšanas, ļautu pašvaldību ievēlēt uz vairāk nekā pieciem gadiem.


Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!