Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Valsts prezidents Egils Levits paudis nosodījumu Krievijas uzsāktajam iebrukumam Ukrainas teritorijā, norādot, ka šobrīd jāseko stingrai starptautiskās sabiedrības reakcijai, tostarp izolācijai, portāls "Delfi" uzzināja Valsts prezidenta kancelejā.

Levits paziņojumā uzsvēris, ka NATO aizstāvēs sevi un savas vērtības. "Mēs esam kopā ar Ukrainas tautu. Ukraiņi ir gatavi pretoties uzbrukumam un aizstāvēt savu zemi. Mums ir jārīkojas, lai reaģētu uz šāda veida bezprecedenta uzbrukumu neatkarīgai valstij. Mēs esam Ukrainas pusē! Tāpēc trīs Baltijas valstis un Polija saskaņā ar NATO līguma 4. pantu ir lūgusi konsultācijas par NATO tālāko rīcību šajā gadījumā," uzsvēris Valsts prezidents.

Vienlaikus Levits norādījis, ka Krievijas ANO Hartas 51. panta piesaukšana ir ciniska: "Visai pasaulei ir skaidrs, ka Krievija uzbrūk. Šāda veida attaisnojumus kriminālai rīcībai neviens neuztver nopietni. Krievija ir jāizolē no pasaules!"

Tāpat Valsts prezidents stingri uzsver, ka Latvija ir drošībā, jo "mūs sargā NATO līguma 5. pants, kas nozīmē, ka uzbrukums vienai NATO dalībvalstij automātiski ir uzbrukumu visām 30 NATO dalībvalstīm. Mūs sargā NATO dalībvalstu solidaritāte, un mēs esam solidāri ar citām NATO dalībvalstīm".

Rīt, 25. februārī, Levits dosies uz Varšavu, lai tiktos NATO Austrumu flanga (B9 – Bukarestes devītnieka) formātā ar Bulgārijas, Čehijas, Igaunijas, Ungārijas, Latvijas, Lietuvas, Polijas, Rumānijas un Slovākijas valstu vadītājiem, lai apspriestu Krievijas agresīvo rīcību pret Ukrainu un pārrunātu NATO Austrumu flanga stiprināšanu.

Jau ziņots, ka Putins naktī uz ceturtdienu ap 4:50 (pēc Latvijas un Ukrainas laika), visticamāk, iepriekš ierakstītā uzrunā pasludināja specoperācijas sākumu pret neatkarīgo Ukrainu. Līdz ar šo paziņojumu Krievijas spēki uzsākuši jaunu posmu 2014. gadā sāktajā kaimiņvalsts terorizēšanā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!