Foto: Viesturs Radovics, DELFI

Ministru kabinets otrdien, 8. martā, nolēma piešķirt finansējumu 724 573 eiro apmērā Iekšlietu ministrijai (IeM) no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, lai nodrošinātu piemaksas policijas un robežsardzes amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm.

Piemaksas paredzētas par darbu paaugstināta riska un slodzes apstākļos Covid-19 vīrusa izplatības ierobežošanā par laika posmu no 2022. gada 1. janvāra līdz 31. janvārim.

Piemaksu nodrošināšanai Valsts policijai paredzēts piešķirt 373 999 eiro, Valsts policijas koledžai – 767 eiro, Valsts robežsardzei – 346 646 eiro, Valsts robežsardzes koledžai – 3161 eiro.

Piemaksas apmērs par darbu paaugstināta riska un slodzes apstākļos par vienu iesaistes stundu paredzēts 75% apmērā no amatpersonai noteiktās stundas algas likmes, ievērojot noteiktos kritērijus un uzskaitīto amatpersonas iesaistes vai saskares stundu skaitu.

Piemaksas tiek noteiktas gadījumos, kad amatpersona ir bijusi tiešā pierādāmā saskarē ar Covid-19 inficētām vai iespējami inficētām personām, Covid-19 riska grupas pacientiem, kuriem nav apstiprināta slimība, bet ir jāievēro karantīna vai pašizolācija, kā arī gadījumos, kad amatpersona piedalījusies pasākumos, kas saistīti ar sabiedriskās kārtības nodrošināšanu un noteikto ierobežojumu kontroli.

Piešķirts arī finansējums 60 359 eiro apmērā, lai iestādēm kompensētu papildu izdevumus saistībā ar vidējās izpeļņas pieaugumu, kas rodas, nosakot atlīdzību par darbu paaugstināta riska un slodzes apstākļos.

Kopā IeM piešķirti 784 932 eiro.

Jau vēstīts, ka valdība vairākkārt lēmusi piešķirt piemaksas drošības struktūrās strādājošajiem par par darbu paaugstināta riska un slodzes apstākļos saistībā ar Covid-19 uzliesmojumu un tā seku novēršanu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!