Foto: DELFI

Pulcēšanās 9.maijā, kas Krievijā tiek atzīmēta kā Uzvaras diena, tiks uztverta kā atbalsts Krievijas agresijai Ukrainā, ceturtdienas rītā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja Valsts policijas (VP) priekšnieks Armands Ruks.

Viņš atzina, ka pašlaik Rīgas domes rokās ir, vai ļaut publisku pasākumu Uzvaras parkā. Ruks arī pieļāva, ka būs cilvēki, kas uz parku ies arī gadījumā, ja pasākums netiks atļauts, jo cilvēkiem ir tiesības brīvi pārvietoties, paust savas domas. Vienlaikus VP priekšnieks atgādina, ka vārda brīvība nav visatļautība un tā nevar būt pretrunā ar vispārējām interesēm.

"Visādi scenāriji tiek aplūkoti, gatavojamies un plānojam. Bet es gribētu aicināt cilvēkus, kas ik gadu iet pieminēt Otrajā pasaules karā kritušos, kas pats par sevi nav nekas ļauns, saprast, ka šāda pulcēšanās, iešana noteikti tiks uztverta kā atbalsts Krievijai, Krievijas agresijai," aicināja Ruks, piebilstot, ka tas arī vēl vairāk šķels sabiedrību.

Viņš uzskata, ka nevar slavināt un parādīt, ka kaut kādā veidā atbalstām agresoru Ukrainā.

"Visi tie, kas pārdomā šo situāciju, es aicinātu padomāt par to, ka šogad aizejot, jūs dosiet spēku agresoram, kurš vēros, kas notiek Latvijā, un to mēs nedrīkstam pieļaut," sacīja Ruks.

Jau ziņots, ka Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (PP) aicinās pilsētas pašvaldības izpilddirektoru nesaskaņot ikgadējo pasākumu 9. maijā pie padomju armijas karavīru pieminekļa Pārdaugavā.

Intervijā Latvijas Televīzijā Staķis mudināja pasākuma rīkotājus nemaz nenākt uz pašvaldību, lai pieteiktu šo pasākumu. Pat ja pašvaldībai neizdosies to aizliegt, tad netiks atļauta nekāda tirdzniecība, ēdināšana, skaņu pastiprinošas iekārtas un uguņošanas.

Šāds pasākums šobrīd būtu vērtējams, kā nāves svinības, teica Staķis.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!