Foto: LETA
Lai šogad izsludinātu metu konkursus, vairākiem plānotajiem pieminekļiem un piemiņas vietām atrastas vietas Rīgas pilsētvidē, portālu "Delfi" informēja Rīgas domē.

Lai iegūtu pārdomātus, ainaviski, arhitektoniski un mākslinieciski augstvērtīgus risinājumus, Rīgas pilsētas arhitekta dienests šogad izsludinās metu konkursus Zolitūdes traģēdijas piemiņas vietai un Aspazijas piemineklim, kā arī ideju konkursus Jāņa Čakstes piemiņas vietai Vecrīgā un Neatkarības zīmei Neatkarības laukumā.

Kā informē Rīgas domē, jau tuvākajā laikā plānots izsludināt metu konkursu Zolitūdes traģēdijas piemiņas vietas – dārza izveidei Priedaines ielā 20 un plašāka labiekārtota parka konceptuālās idejas izstrādei Anniņmuižas ielas teritorijā starp Paula Lejiņa ielu un Apuzes ielu.

Iecerēts, ka piemiņas vieta kļūs par dziedinošu un apkaimes iedzīvotājus saliedējošu vietu, dodot iespēju gan atcerēties un godināt bojā gājušos un cietušos, gan arī izbaudīt mieru labiekārtotā publiskajā ārtelpā, skaidro domē.

Idejas autors pieminekļa izveidošanai rakstniecei, sabiedriskajai darbiniecei un politiķei Elzai Rozenbergai jeb Aspazijai ir Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis (PP). Šobrīd noslēgusies priekšizpēte par piemērotāko vietu piemineklim un Rīgas domes Pieminekļu padome par to atzinusi Teātra laukumu. Metu konkursu plānots izsludināt maija beigās.

Piemiņas vietu Latvijas Tautas padomes priekšsēdētājam, Satversmes sapulces prezidentam un pirmajam Latvijas Republikas prezidentam Jānim Čakstem iecerēts izveidot pie Rīgas pils – oficiālās Latvijas Valsts prezidenta rezidences. Šobrīd tiek gatavots ideju konkursa nolikums, bet ideju konkursu paredzēts izsludināt jūnija beigās.

2018. gadā pēc biedrības "4. maija deklarācijas klubs" ierosinājuma Saeima pieņēma lēmumu pārsaukt Jēkaba laukumu par Neatkarības laukumu un uzdeva Rīgas domei nodrošināt laukuma nosaukuma zīmes un nosaukuma skaidrojuma plāksnes izgatavošanu un uzstādīšanu. Plānots, ka ideju konkurss Neatkarības zīmei tiks izsludināts augustā.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!