Foto: LETA

Partijas "Kustība "Par!"" kongresā šo sestdien 110 delegāti nobalsoja par palikšanu apvienībā kopā ar "Latvijas attīstībai" (LA).

Partijas kongress bija sasaukts pēc 113 partijas biedru rosinājuma likvidēt partiju apvienību līdz 14.Saeimas vēlēšanām. Paralēli tam bija iesniegti vēl divi citi priekšlikumi. Didzis Dubovskis piedāvāja lemt par apvienības nākotni pēc 14.Saeimas vēlēšanām, savukārt Dace Bluķe rosināja izvērtēt partijas dalību apvienībā pēc katrām vēlēšanām.

Vismazāko balsu skaitu ieguva priekšlikums par apvienības likvidāciju, savukārt atbalstu guva ideja par dalības izvērtēšanu pēc katrām vēlēšanām, kas kongresa gaitā tika pilnveidota, izstrādājot rezolūciju.

Debatēs Edgars Jēkabsons pauda viedokli, ka nevajadzētu partijas priekšvēlēšanu kampaņu nodod ārpakalpojumā LA, bet gan stiprināt "Kustība "Par!"" identitāti.

Jūrmalas nodaļas vadītājs Paulis Dālbergs norādīja uz risku, ka laika gaitā "Kustība "Par!"" saplūdīs ar LA. Pēdējos divos mēnešos no partijas esot izstājušies 40 biedri un pēc kongresa no partijas aiziešot vēl arī citi biedri. Dālbergs atzina, ka "Latvijas attīstības" faktiskajiem līderiem Jurim Pūcem un Edgaram Jaunupam esot lielākas caursišanas spējas. Dālberga ieskatā "Kustībai "Par!"" ir vardarbīgas attiecības ar LA.

"Par!" biedri pārmeta to, ka pēc Saeimas deputāta Māra Mičerevska paziņojumiem par iespējamiem nelikumīgiem maksājumiem LA Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ierosinājis divus administratīvā pārkāpuma procesus par partiju finansēšanas kārtības neievērošanu un 13 administratīvās lietas par pretlikumīgi iegūto finanšu līdzekļu atmaksu valsts budžetā.

Kongresa laikā tika ievēlēts jaunas amatpersonas - valdē tika ievēlēts "Par!" Liepājas nodaļas vadītājs Uldis Zupa, bet Pārskata padomē Māra Ose-Kuišele.

Kongresā biedri ar balsu vairākumu apstiprināja biedru izstrādātu rezolūciju, kura paredz startēt 14.Saeimas vēlēšanās apvienības "Attīstībai/Par!" sastāvā, patstāvīgi izveidojot apvienības sarakstus Rīgas un Kurzemes apgabalos un izvirzot savu kandidātu Ministru prezidenta darbam, stiprinot "Kustības "Par!"" identitāti un autonomiju.

Kā vēstīts, partijai "Kustība "Par!"" 14.Saeimas vēlēšanas būs svarīgākās, tā šodien, atklājot partijas biedru sasaukto kongresu, uzsvēra partijas valdes priekšsēdētājs, veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Viņš norādīja, ka partijai esot liels uzdevums un atbildība pierādīt sev un saviem vēlētājiem, ka "Kustība "Par!"" ir paliekoša parādība uz Latvijas politiskās skatuves, turpinot aizstāvēt un iedzīvināt modernu un taisnīgu pārmaiņu idejas.

"Mēs esam bijusi veiksmīga politiska organizācija. Mēs esam pierādījuši sevi darbos, neraugoties uz to, kādas krīzes ir nākušas mūsu ceļā, mēs esam parādījuši sevi kā varošus krīzes vadītājus," apgalvoja Pavļuts.

Politiķis uzsvēra, ka ir pārvarēti vairāki Covid-19 pandēmijas viļņi, ir tikts galā ar hibrīdkrīzi uz Latvijas-Baltkrievijas robežas. Pavļuts lepojās ar iekšlietu ministres Marijas Golubevas (AP) darbu, ko viņa veic Ukrainas bēgļu labā, kā arī apvienības ministru ieguldījumu Latvijas drošībai.

Viņš pauda uzskatu, ka partijas deputāti pašvaldībās veido labākas vietvaras, rūpējas par Ukrainas civiliedzīvotājiem, kā arī Saeimas deputāti, neskatoties uz salīdzinoši nelielo skaitu, spēj panākt būtiskas pārmaiņas Latvijas politikā, aizstāvot vērtības, cilvēktiesības un modernas pārmaiņas.

Pavļuts ir pārliecināts, ka partijai ir izdevies pierādīt savu politisko varēšanu un vēlētājs to esot novērtējis. Viņš lepojās, ka aptauju rezultātos "Kustība "Par!"" ir viena no stabilām politiskajām organizācijām, kuras tiktu ievēlētas nākamajā Saeimā. "Tā ir arī liela atbildība," atgādināja partijas līderis.

Ņemot vērā, ka kongresu sasaukuši partijas biedri, tas apliecinot, ka partijas iekšējā demokrātija, pēc pieciem gadiem kopš partijas dibināšanas, ir dzīva, pauda Pavļuts.

"Mums ir jārisina būtiski jautājumi par organizācijas turpmāko darbu, jāapspriež pieļautās kļūdas, taču mēs ar tām tiksim galā. Mēs mācāmies, mēs virzīsimies uz priekšu," solīja politiķis.

Pavļuts skaidroja, ka partija nav pašmērķis, bet gan līdzeklis, varas instruments, daļa no Latvijas demokrātijas pārvaldības arhitektūras. Viņš atzina, ka pašlaik nav pateicīgs darbs aizstāvēt sociāli liberālas vērtības, vienlīdzīgas tiesības, indivīda brīvības un pienākumus, cilvēktiesību aizsardzību, sociālo taisnīgumu, taču pāri visam - to, kas liberālismam ir svēts, - tolerance, iecietība, atvērtība pret dažādību, pret pārmaiņām.

Partijas līderis atgādināja, ka Eiropā notiek karš un no Austrumiem nāk melna tumsa, Krievijā ir atdzimis fašisms, tā īsteno genocīdu pret kaimiņu tautu.

"[Krievijas prezidenta Vladimira] Putina režīms metodiski, soli pa solim, ir iznīcinājis politisko opozīciju, tostarp fiziski, iznīcinājis un paverdzinājis brīvus medijus, apspiedis indivīda brīvības un mērķtiecīgi virza Krieviju Gulaga virzienā. Mums ir jācīnās pret šo tumsu," sacīja Pavļuts.

Politiķis uzsvēra, ka viņiem esot liela loma stabilizēt sabiedrību, palīdzēt vienot visus spēkus un resursus gan lai palīdzētu Ukrainai, gan, lai palīdzētu apkopot politiskos, sociālos un ekonomiskos spēkus uzvarai.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!