Foto: F64
Rīgas dome trešdien lēma galvaspilsētas atbalsta centrā reģistrētajiem Ukrainas civiliedzīvotājiem līdz gada beigām piešķirt 100% braukšanas maksas atvieglojumu sabiedriskajā transportā.

Grozījumi saistošajos noteikumos gan vēl jāapstiprina Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai.

Kā portālu "Delfi" informē Rīgas domē, tiklīdz ministrija grozījumus būs apstiprinājusi, Ukrainas civiliedzīvotāji varēs doties uz "Rīgas satiksmes" klientu apkalpošanas centriem un Rīgas atbalsta centru Kaļķu ielā 1, lai pieteiktos personalizēta e-talona izgatavošanai un atlaides saņemšanai.

Braukšanas maksas atvieglojumus Rīgas sabiedriskajā transportā – tramvajā, trolejbusā un autobusā – varēs saņemt Ukrainas civiliedzīvotāji, kuri reģistrējušies Rīgas atbalsta centrā un dzīvo Rīgā.

Ņemot vērā pašreizējo Rīgas atbalsta centrā Ukrainas iedzīvotājiem reģistrēto personu skaitu un SIA "Rīgas satiksme" pasažieru paradumus pilsētas sabiedriskā transporta lietošanā, domes prognozētās braukšanas maksas atvieglojuma kompensācijas izmaksas ir aptuveni no 230 000 līdz 260 000 eiro mēnesī.

Kompensācija no pašvaldības budžeta par Ukrainas civiliedzīvotājiem piešķirtajiem braukšanas maksas atvieglojumiem "Rīgas satiksmei" tiks veikta tikai par reāli izmantotajiem braucieniem, kas tiks reģistrēti transportlīdzekļos.

Braukšanas atlaides būs spēkā ne ilgāk kā līdz 2022. gada 31. decembrim.

Līdz šī gada 7. jūnijam Rīgas atbalsta centrā reģistrētajiem Ukrainas civiliedzīvotājiem izsniegti 12 503 e-taloni ar 20 braucieniem Rīgas sabiedriskajā transportā.

Kā vēstīts, Rīgas dome iepriekš lēma atvērt atbalsta centru Ukrainas iedzīvotājiem, kuri bēg no kara, lai tādējādi visus attiecīgos pakalpojumus un informāciju tie varētu saņemt vienuviet.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!