Pieminekļa Uzvaras parkā demontāža ir vien 10% no kopējām projekta izmaksām, jo pēc tā demontāžas teritorija tiks pārveidota par parku, trešdien, 3. augustā, Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāmā" informēja Rīgas mērs Mārtiņš Staķis.

Staķis atgādināja, ka, lai pieminekli demontētu Saeimas noteiktajā termiņā – līdz 15. novembrim – demontāžas darbi ir jāsāk jau augustā, tāpēc ceturtdien, 4. augustā, Rīgas pieminekļu aģentūrai tiks nosūtīta konkrēta summa, par kādu demontāžas darbi veicami, un darbs varētu sākties.

Paredzams, ka pieminekļa komplekss tiks demontēts pa daļām un pēc tam utilizēts, jo Okupācijas muzejs nevienu no pieminekļa daļām nav atzinis par māksliniecisku vērtību.

Rīgas mērs atzina, ka ir zināms arī būvnieks, kas demontēs pieminekli, bet neatklāja tā nosaukumu, jo tā esot ierobežotas pieejamības informācija.

Tāpat Staķis uzsvēra, ka pati demontāža ir vien 10% no kopējā projekta tāmes. "Tas ir trīs hektārus liels būvlaukums, kas jāpārvērš par parku. Šis projekts ir daudz apjomīgāks, nekā no malas varētu šķist," teica Rīgas mērs.

Iepriekš jau vēstīts, ka pieminekļa Uzvaras parkā demontāža varētu izmaksāt līdz trim miljoniem eiro.

Jau ziņots, ka padomju režīma slavinošu pieminekļu demontāža būs jāveic līdz 15. novembrim, paredz 16. jūnijā Saeimā galīgajā lasījumā pieņemtais likums par padomju un nacistisko režīmu slavinošu objektu eksponēšanas aizliegumu un to demontāžu Latvijas Republikas teritorijā.

Savukārt Ministru kabinets 14. jūlijā apstiprināja Kultūras ministrijas (KM) izstrādāto "Padomju un nacistisko režīmu slavinošo demontējamo objektu Latvijas Republikas teritorijā saraksts", kurā ietverti 69 demontējami totalitāro režīmu slavinoši objekti.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!