Foto: Saeimas administrācija

Iespēja iekļūt nākamajā Saeimas sasaukumā teorētiski ir 12 partijām, par pētījumu centra SKDS jūlijā veiktās aptaujas rezultātiem vēstīja Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "Panorāma".

Pietuvoties un pārvarēt 5% barjeru iespēja būtu "Jaunajai vienotībai" (JV), Nacionālajai apvienībai (NA), "Saskaņai", "Attīstībai/Par" (AP), "Progresīvajiem", Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS), Latvijas krievu savienībai (LKS), "Apvienotajam sarakstam" (AS), "Latvijai pirmajā vietā" (LPV), "Stabilitātei!", "Katram un katrai" (KuK) un "Konservatīvajiem".

Populārāko partiju vietu sadalījumā salīdzinājumā ar mēnesi iepriekš izmaiņu nav. Vispopulārākā ir pie varas esošā Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa pārstāvētā JV ar reitingu 8,8%. Tomēr kopš jūnija JV reitings ir samazinājies par 1,1 procentpunktu.

Tālāk seko NA ar 7,5% popularitāti, kas ir par 0,5 procenpunktiem vairāk nekā jūnijā, "Saskaņa" ar 7,3%, kas ir par 0,3% procentpunktiem vairāk nekā mēnesi iepriekš, AP ar 5,5%, kas ir par 0,2 procentpunktiem mazāk nekā pirms mēneša, ZZS ar 5,1%, kas ir 0,4 procentpunktu kritums pret jūniju, un "Progresīvie" ar 4,5%, kas ir par 0,7 procentpunktiem mazāk nekā pirms mēneša.

Lielāko popularitātes pieaugumu - par 1,4% procenptunktiem - mēneša laikā piedzīvojusi LKS, kuras jaunākais reitings ir 3,8%, liecina aptaujas dati.

LPV reitings ir 3,4%, kas nozīmē 0,4 procentpunktu palielinājumu salīdzinājumā ar jūniju. Tālāk ar 3,3% seko AS, kurai pieaugums bijis par 0,6 procentpunktiem, "Stabilitātei!" ar 2,9%, piedzīvojot 0,1 procentpunkta pieaugumu, un KuK ar 2,7% un 0,3 procentpunktu atbalsta pieaugumu.

Vislielākais kritums vērojams "Konservatīvajiem", kas jūlijā noslīdējuši līdz 12.vietai ar 2,4% atbalstu, popularitātei samazinoties par 1,2 procentpunktiem salīdzinājumā ar jūniju.

Taču svārstības notiek tikai nepilnu pāris procentpunktu robežās. Tādēļ aptaujas veicējs SKDS šīs izmaiņas pagaidām neuzskata par būtiskām, norāda LTV.

26,9% aptaujāto pauduši, ka nezina, par ko balsot, bet 12,9% apgalvo, ka nepiedalītos Saeimas vēlēšanās. Pārdalot arī šos procentus pa partijām, arī veikts teorētisks aprēķins, kuras partijas varētu tikt ievēlētas Saeimā.

Aptaujā piedalījās 1818 Latvijas pilsoņi.

14. Saeimas vēlēšanas paredzētas oktobra pirmajā dienā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!