Foto: LETA

Trešdien, 7. septembrī, Valsts robežsardzes amatpersonas uz ārējām robežām un valsts iekšienē konstatēja 57 likumpārkāpējus, portālu "Delfi" informēja robežsardzē.

Uz ārējām robežām konstatēti 27 robežpārkāpēji. To vidū Grebņevas robežkontroles punktā konstatēts viens Latvijā ieceļojošs Latvijas pilsonis, kurš atrodas policijas meklēšanā. Persona tika aizturēta un nodota Valsts policijas amatpersonām.

Trešdien ieceļošana Latvijā liegta pieciem ārzemniekiem. Terehovas un lidostas "Rīga" robežkontroles punktā ieceļošana Latvijā liegta diviem Krievijas pilsoņiem, jo ārzemniekiem nebija derīgas vīzas vai uzturēšanās atļaujas.

Ieceļošana tika liegta arī trīs Uzbekistānas pilsoņiem, jo ārzemnieki nevarēja pamatot ieceļošanas un uzturēšanās mērķi. Personas tika atgrieztas uz izceļošanas valsti.

Uzturēšanās nosacījumu pārkāpumi konstatēti sešiem ārzemniekiem. Terehovas un Lidostas "Rīga" robežkontroles punktā konstatēti trīs Kazahstānas, divi Gruzijas un viens Ukrainas pilsonis, kuri bija pārkāpuši uzturēšanās nosacījumus (pārsniegts vīzā vai bezvīzu režīma noteiktais uzturēšanās laiks) Šengenas zonas valstīs. Lietvedība viena Kazahstānas un Ukrainas pilsoņa administratīvā pārkāpuma lietās netika uzsākta, taču pārējās personas sauktas pie administratīvās atbildības.

Tāpat lidostas "Rīga" robežkontroles punktā konstatēts viens uz Tbilisi izceļojošs Igaunijas pilsonis, kuram nebija derīga ceļošanas dokumenta. Personai liegta izceļošana no valsts.

Veicot imigrācijas kontroles pasākumus valsts iekšienē, ieceļošanas vai uzturēšanās noteikumu pārkāpumi konstatēti deviņām personām – trīs Lietuvas, vienam Baltkrievijas, vienam Indijas, vienam Kirgizstānas, vienam Ukrainas, vienam Uzbekistānas un vienam Latvijas pilsonim.

Par pārkāpumiem transportlīdzekļu un kuģošanas līdzekļu ekspluatācijas jomā Valsts robežsardzes amatpersonas saukušas pie administratīvās atbildības vai liegušas šķērsot robežu 19 personām –septiņiem Ukrainas, pieciem Baltkrievijas, diviem Latvijas, vienam Krievijas, vienam Grieķijas, vienam Kazahstānas, vienam Moldovas un vienam Uzbekistānas pilsonim.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!