Foto: F64

Atklātā starptautiskā konkursā, ko Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) izsludināja nākamā rektora izvēlei, pieteikušies deviņi pretendenti, liecina universitātes sniegtā informācija.

Viņu profesionālās kompetences un redzējumu par RTU attīstību izvērtēs RTU padomes, Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas lielāko uzņēmēju organizāciju pārstāvji un RTU darbinieki.

Augstskolu likums paredz, ka valsts dibinātās augstskolās rektora amata kandidātus izvēlas atklātā starptautiskā konkursā.

Noslēdzoties pretendentu pieteikumu iesniegšanai, gatavību vadīt RTU izteikuši deviņi pretendenti. Viņu pieteikumus, kompetences, kvalifikāciju, pieredzi un stratēģisko RTU attīstības redzējumu vērtēs personāla atlases kompānija «Eiro Personāls», kas izvēlēta iepirkuma procesā, un Nominācijas komisija. Nominācijas komisijā iekļauti RTU darbinieki, kuri pārstāv akadēmiskā personāla, studentu un absolventu intereses, RTU padomes, Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras un Latvijas Darba devēju konfederācijas pārstāvji. Lielāko uzņēmēju organizāciju līdzdalība rektora izvēles procesā ir ļoti būtiska, ņemot vērā RTU lomu tautsaimniecības sekmēšanā un biznesa kapacitātes palielināšanā, skaidro universitātē.

RTU mērķis ir atrast spēcīgu rektoru, kura vadībā tiks sasniegti universitātes stratēģiskie mērķi – izcilība zinātnē, kvalitatīvas studijas, ilgtspējīga valorizācija jeb zinātnieku radīto produktu komercializācija, kā arī institucionālā ekselence. Stratēģiski svarīga ir arī RTU starptautiskās konkurētspējas stiprināšana.

Kandidātu atlase ilgs līdz decembrim. Ar Nominācijas komisijas izvēlētajiem rektora amata kandidātiem tiks iepazīstināta RTU padome, tā lems, kurus no pretendentiem virzīt balsošanai uz RTU Satversmes sapulci, kas arī ievēlēs rektoru. Pirms balsojuma Satversmes sapulcē notiks pretendentu debates, iepazīstinot RTU darbiniekus un studentus ar darbības programmām.

Balsojums par rektora amata kandidātiem plānots 2023. gada sākumā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!