Фото: LETA

Ministru kabinets otrdien, 24. janvārī, pieņēma grozījumus Pasta likumā, kas nodrošinās abonētās preses piegādes pakalpojumu tarifu pieauguma segšanu no valsts budžeta, portālu "Delfi" informēja Satiksmes ministrijā (SM).

Saskaņā ar Pasta likumā noteikto, maksa par preses piegādes pakalpojumiem tiek sadalīta divās daļās, kur vienu daļu apmaksā preses izdevējs, bet otru daļu maksā no valsts budžeta līdzekļiem (dalītais maksājums), ievērojot Ministru kabineta noteikto procentuālu apmēru.

Par abonēto preses piegādi 2023. gadā preses izdevēji 2022. gada augustā noslēdza līgumus ar universālā pasta pakalpojuma sniedzēju VAS "Latvijas Pasts", lai savlaicīgi uzsāktu abonēšanas kampaņu un plānotu izdevniecības procesus.

Attiecīgi noslēgtajos līgumos ir norādīti tajā brīdī spēkā esošie tarifi, kurus Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) apstiprināja 2021. gadā.

Savukārt pērnā gada nogalē SPRK apstiprināja jaunus preses piegādes pakalpojumu tarifus, nosakot, ka tie stāsies spēkā no 2023. gada 1. marta.

Grozījums Pasta likumā paredz papildināt pārejas noteikumus, nosakot, ka 2023. gadā preses izdevēji par preses piegādes pakalpojumiem maksās saskaņā ar līgumos norādītajiem tarifiem, bet maksājumu starpību, atbilstoši pērn pieņemtajam tarifu pieaugumam, segs no valsts budžeta.

Tādējādi likumprojekts paredz arī nosacījumus valsts budžeta līdzekļu maksājamās starpības aprēķināšanai, balstoties uz šobrīd jau spēkā esošajiem tarifiem.

Kopumā šogad abonētās preses piegāžu nodrošināšanai no valsts budžeta plānots novirzīt 8 201 324 eiro, bet šodienas valdības lēmums paredz novirzīt papildus 194 047 eiro.

Likuma izmaiņas vēl jāskata Saeimai.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !