Foto: Patriks Pauls Briķis, DELFI

Rīgas dome šodien nolēma no amata atbrīvot Izglītības, kultūras un sporta departamenta direktoru Māri Krastiņu.

Jau ziņots, ka Krastiņš vienojies ar pašvaldību par darba attiecību izbeigšanu. "Vēlos pateikt lielu paldies departamenta vadības komandai un kolēģiem, kā arī izglītības iestāžu vadītājiem par kopīgi paveiktajiem darbiem ar mērķi nodrošināt kvalitatīvu izglītību, radošu kultūras procesu un intensīvu sporta dzīvi," norādīja Krastiņš.

Viņš uzskata, ka nepilnos trīs gados viņam izdevies ielikti pamatus sistēmisku procesu pārskatīšanai un datos balstītu lēmumu pieņemšanai. Viņaprāt, rekordīsā laikā un sarežģītos apstākļos esot izdevies nodrošināt izmaiņas ēdināšanas pakalpojumos izglītības iestādēs, kā arī veiksmīgi izveidota Ziemeļrīgas kultūras apvienība.

Krastiņš Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu vadīja no 2020. gada 1. jūnija.

Kā šodien izskanēja Rīgas domes sēdē, Krastiņam esot piemērots disciplinārsods. Noskaidrots, ka Krastiņš šo disciplinārsodu ir pārsūdzējis un, visticamāk, gaidāms tiesas process.

Līdz ar to domes deputāts Juris Radzevičš (GKR), uzdodot jautājumus pauda bažas, vai var uzskatīt, ka Krastiņš tiešām pats pēc savas gribas ir nolēmis pamest amatu.

Par departamenta direktora pienākumu izpildītāju iecelts līdzšinējais direktora vietnieks, Izglītības pārvaldes priekšnieks Ivars Balamovskis.

Uz Izglītības departamenta direktora vakanci Rīgas pašvaldība izsludinās atklātu konkursu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!