Fоtо: Mārtiņš Purviņš, DELFI

Valsts policija sadarbībā ar Rīgas pašvaldības policiju ir gatava nodrošināt sabiedrisko kārtību sestdien pilsētas centrā, kur vienlaikus norisināsies protesta akcija un Pasaules hokeja čempionāta pusfināla spēļu tiešraižu publiskā skatīšanās, informēja Valsts policija.

27. maijā kāda privātpersona Rīgā, Brīvības laukumā, ir pieteikusi protesta akciju, lai iedzīvotāji varētu paust viedokli "pret izpildvaras realizēto politiku". Uz akciju aktīvi mudina doties opozīcijas partijas. Pasākums paredzēts Brīvības laukumā no pulksten 15 līdz 17.

Rīgas dome ir konsultējusies ar tiesībsargājošajām iestādēm. Pašvaldības rīcībā neesot juridiska pamatojuma, kas liktu veikt ierobežojošas darbības, līdz ar to pasākumu rīkot neaizliegs.

Tikmēr šorīt pašvaldība paziņoja, ka sadarbībā ar čempionāta rīkotājiem pārcels čempionāta oficiālo fanu zonu no "Arēnas Rīga" uz Doma laukumu un Esplanādi. Pasākumi sāksies sestdien pulksten 13 un svētdien pulksten 14.

Valsts policijā norādīja, ka VP sadarbībā ar Rīgas pašvaldības policiju ir sabiedriskās drošības īstenošanas plāns un abas struktūras ir gatavas nodrošināt kārtību.

Kā ziņots, Latvijas vīriešu hokeja izlase ceturtdien Rīgā pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā pieveica Zviedrijas valstsvienību, pirmoreiz vēsturē iekļūstot pusfinālā.

Latvijas izlasei pusfināla spēle paredzēta sestdien Tamperē, mērojoties spēkiem ar Kanādas hokejistiem.

Pasaules čempionāts, kuru kopīgi rīko Somijas pilsēta Tampere un Rīga, norisinās no 12. līdz 28. maijam.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !