Foto: Aizsardzības ministrija

Skandalozajā 220 miljonus eiro vērtā armijas pārtikas piegādes iepirkumā uzvarējušais uzņēmums SIA "Zītari ZL" bija jāizslēdz jau pirmajā iepirkuma kārtā, jo tas neatbilda iepirkuma prasībām, secināts Valsts kontroles (VK) revīzijā.

Finanšu revīzijā par Aizsardzības ministrijas (AM) 2023. gada pārskatu VK vērtēja, vai jaunā pārtikas iegādes modeļa plānošana, iepirkuma īstenošana un noslēgtais līgums atbilst normatīvo aktu prasībām.

Revīzijā secināts, ka iepirkums par loģistikas pakalpojumu par pārtikas piegādi Nacionālo bruņoto spēku (NBS) vajadzībām ir organizēts, pārkāpjot aizsardzības resorā noteikto kārtību iepirkumu plānošanai un organizēšanai.

"Iepirkuma rezultātā iegādātais pakalpojums nebalstās NBS vajadzībās un neatbilst aizsardzības resora un nacionālās drošības interesēm. Lai arī iepirkums veikts un līgums slēgts par loģistikas pakalpojumu visaptverošai pārtikas piegādei NBS vajadzībām miera un krīzes laikā, kā arī atsevišķu pārtikas produktu grupu rezervju uzglabāšanu, iepirkumā un līgumā nav noteiktas prasības par pārtikas piegādi un rezervju glabāšanu krīzes laikā," preses paziņojumā citēta VK padomes locekle Kristīne Jaunzeme.

Miljoni parādās vien beigās


VK norāda, ka plānotā līguma summa līdz 220 miljoniem eiro ar tiesībām to palielināt par 50% līdz līdz 330 miljoniem eiro piecos līguma darbības gados, pirmo reizi norādīta, iepirkuma komisijai lemjot par līguma slēgšanu ar iepirkuma procedūras uzvarētāju SIA "Zītari LZ".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!