Foto: Publicitātes attēli

Apstādināts plāns saistībā ar "Latvijas Pasts" nodaļu slēgšanu, vēsta "Latvijas Televīzija", atsaucoties uz uzņēmuma valdes priekšsēdētājas Beāte Krauzes-Čebotares teiktā.

Viņa televīzijai norādījusi, ka viena no opcijām ir saglabāt visas nodaļas, taču apšaubīja, vai tas būs gala risinājums.

Tāpat viņa pauda, ka sagaidāmais pasta nodaļu reorganizācijas temps nebūšot tāds, kāds tas sākotnēji plānots, un joprojām gaidāma vienošanās par to, vai tiks saglabātas visas pasta nodaļas.

Kā 30. janvārī intervijā "Latvijas Radio" pauda Krauze-Čebotare, VAS "Latvijas pasts" finansiālā situācija šobrīd ir ārkārtīgi smaga.

Viņa skaidroja, ka samazinās "Latvijas pasta" ieņēmumi, piemēram, ir apstājusies tranzīta plūsma, kas bija viens no lielajiem "Latvijas pasta" ieņēmumu gūšanas avotiem, tāpat ik gadu būtisks samazinājums ir universālajam pasta pakalpojumam, kas ietver vēstuļu sūtīšanu un preses abonēšanu. Tajā pašā laikā pieaug spiediens palielināt darbiniekiem atalgojumu.

Tāpat Krauze-Čebotare norādīja, ka "Latvijas pasts" nav valsts iestāde, bet ir valstij piederoša kompānija, tādējādi tai nav jānodrošina sociālās funkcijas, bet ir jāstrādā ar peļņu vai arī bez zaudējumiem.

"Nav iespējams samazināt pamatlīdzekļu skaitu vai darbinieku skaitu proporcionāli tam, kā krītas abonētās preses un vēstuļu skaits. Līdz ar to šobrīd "Latvijas pasts" ir nonācis finansiāli smagā situācijā, jo faktiski, nepārveidojot nodaļas un saglabājot fiziskās nodaļas, "Latvijas pasts" strādās ar zaudējumiem, kas nozīmēs, ka mums būs jāiet pie Latvijas valsts un valdības un jāprasa papildu finansējums," teica Krauze-Čebotare.

Viņa gan arī atzīmēja, ka šobrīd būtu pārāk skaļi teikt, ka "Latvijas pasts" būtu maksātnespējas priekšā, taču, ja situācija netiks risināta, tas būs 2-3 gadu jautājums.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!