Foto: LETA

Saeimā ceturtdien, 29. februārī, izvērsās debates par mediju tirgu, kuru laikā opozīcijas deputāts Ainārs Šlesers (LPV) pauda pārliecību, ka agresorvalstu diktatori Vladimirs Putins un Aleksandrs Lukašenko varētu pamācīties no Latvijas par mediju ietekmēšanu. Viņa partijas biedre Linda Liepiņa (LPV) mediju darbu vērtēja skarbākiem vārdiem, savukārt koalīcijas deputāti uzsvēra neatkarīgu mediju nozīmi demokrātijā un atgādināja par tā dēvētajās "Rīdzenes sarunās" Šlesera paša paustajām interesēm mediju tirgū.

Saeima ceturtdien skatīja opozīcijas partijas "Latvija pirmajā vietā" (LPV) pieprasījumu Ministru prezidentei Evikai Siliņai (JV), kurā bija lūgts skaidrot, vai "Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centra "Re:Baltica"" veidotā dokumentālā seriāla "Šķelšanās" 4. sērijas saturā nav slēpta priekšvēlēšanas aģitācija pret LPV. 

Atbildi uz opozīcijas partijas jautājumu sniedza Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB), secinot, ka minētajā sērijā nav saskatāma slēpta priekšvēlēšanas aģitācija pret partiju. KNAB jau iepriekš sniedza skaidrojumu, par to, kas ir politiskā aģitācija.

LPV arī pauda neapmierinātību, ka Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) filmas "Šķelšanās" veidošanai piešķīris valsts budžeta līdzekļus – 92 915 eiro. Ņemot vērā KNAB un SIF sniegtās atbildes, Saeima vienojās neuzturēt pieprasījumu Siliņai.

Šlesers vaino medijus

Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.

Lūdzu, uzgaidi!

Pielāgojam Tev piemērotāko abonēšanas piedāvājumu...

Loading...

Abonēšanas piedāvājums nav redzams? Lūdzu, izslēdz reklāmu bloķētāju vai pārlādē lapu.
Jautājumu gadījumā raksti konts@delfi.lv

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!