Foto: LETA

Rīgas domē šodien plānots pieņemt lēmumu par līdzšinējā Ārtelpas un mobilitātes departamenta direktora pienākumu izpildītāja Jāņa Vaivoda atstādināšanu uz trim mēnešiem, lai šajā laikā meklētu juridiski korektu veidu darba attiecību izbeigšanai, intervijā TV3 pastāstīja Rīgas mērs Vilnis Ķirsis (JV).

Tālāk plānots izsludināt atklātu konkursu uz departamenta vadītāja vietu, savukārt pašā departamentā iecerēts veikt virkni darbinieku rotāciju.

Savu atbildību par Vaivoda iespējamajām nelikumīgajām darbībām Ķirsis nesaskata, jo "nevaru katram darbiniekam ielīst galvā".

Kā ziņots, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pirmstiesas izmeklēšanā pārbauda ziņas, ka līdzšinējais Ārtelpas un mobilitātes departamenta direktora pienākumu izpildītājs, iespējams, izteicis kukuļa lielā apmērā piedāvājumu citai valsts amatpersonai, lai tā izmantotu savu dienesta stāvokli un pieņemtu labvēlīgu lēmumu kukuļa piedāvātāja interesēs.

Piedāvātā kukuļa summa esot ne mazāk kā 50 000 eiro. Divām kriminālprocesā iesaistītām personām ir tiesības uz aizstāvību.

KNAB ir atzinis, ka pirmstiesas izmeklēšana nav saistīta ar Rīgas domes Ārtelpas un mobilitātes departamenta ikdienas darbību. Latvijas Televīzija vēstīja, ka aizdomas uz Vaivodu krīt par kukuļa piedāvājumu tā dēvētajā "lidostas zemes lietā". Vaivods kukuli esot piedāvājis Ķirša biroja bijušajam darbiniekam, pašreizējam satiksmes ministra Kaspara Briškena ("Progresīvie") padomniekam Jānim Meirānam.

Rudenī Vaivods esot vērsies pie bijušā kolēģa Meirāna, ieminoties, ka būtu labi, ja Satiksmes ministrija (SM) atteiktos no savām pretenzijām uz zemi pie lidostas, informētu par to investoru, un līdz ar to vairs nebūtu šķēršļu zemesgabalus nostiprināt zemesgrāmatā. Tikšanās un saziņa esot notikusi dažu mēnešu garumā. Kādā brīdī esot izskanējusi arī iespējamā kukuļa summa - 50 000 eiro par vajadzīgo vēstuli no SM.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!