Foto: AFP/Scanpix/LETA

Vācijas ieroču ražošanas grupa "Rheinmetall" ceturtdien paziņoja, ka plāno izveidot vismaz četras ieroču rūpnīcas Ukrainā.

Krievijas iebrukums Ukrainā ir veicinājis Vācijas ieroču rūpniecību, valstīm cenšoties apbruņoties pieaugošu Krievijas draudu apstākļos. Augošs pieprasījums pērn noveda pie "Rheinmetall" akciju kotēšanas Frankfurtes biržā.

Uzņēmums paziņoja, ka rūpnīcas Ukrainā būs paredzētas artilērijas šāviņu, militārās autotehnikas, šaujampulvera un pretaviācijas ieroču ražošanai.

"Ukraina tagad mums ir svarīgs partneris, kur mēs redzam potenciālu apgrozījumu no diviem līdz trim miljardiem eiro gadā," sacīja "Rheinmetall" ģenerāldirektors Armīns Papergers uzņēmuma 2023.gada rezultātu prezentācijā.

Diseldorfā bāzētā grupa ziņoja par rekordlielu apgrozījumu pērn 7,2 miljardu eiro apmērā, un tās mērķis ir palielināt apgrozījumu šogad līdz 10 miljardiem eiro.

Pēc pērnā gada rezultātu paziņošanas "Rheinmetall" akcijas cena Frankfurtes biržā pieauga par 5%.

Vācijas lielākais militārā aprīkojuma ražotājs jau bija paziņojis, ka februārī panākta vienošanās ar kādu Ukrainas uzņēmumu par artilērijas šāviņu ražošanu Ukrainā. Šīs rūpnīcas celtniecība drīz tiks uzsākta vēl neizpaustā vietā, un tai par paraugu būs munīcijas rūpnīca, kuru "Rheinmetall" ceļ Vācijā.

"Rheinmetall" jau ir izveidojusi kopuzņēmumu Ukrainā militārās autotehnikas remontam.

"Rheinmetall" arī iecerējusi uzcelt rūpnīcu Lietuvā, kur Vācija plāno pastāvīgi dislocēt brigādes lieluma militāru vienību, lai palīdzētu aizsargāt NATO austrumu flangu.

Uzņēmums paziņoja, ka plāno kāpināt artilērijas šāviņu ražošanu. Ukrainas sabiedrotie Eiropā cenšas palielināt izlaidi, lai varētu piegādāt Kijivai vairāk munīcijas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!