Foto: EPA/Scanpix/LETA

Ukrainā reģistrēti aptuveni 50 gadījumi, kad Krievija raidījusi uz Ukrainu Ziemeļkorejas raķetes, paziņojis Harkivas apgabala prokuratūras vadītājs Oleksandrs Fiļčakovs.

"Mūsu reģionā oficiāli dokumentēts viens gadījums, kad Krievija izmantoja Ziemeļkorejas raķeti "KN-23" jeb "Hwasong 11"," sacīja Fiļčakovs, piebilstot, ka gan valsts, gan starptautiskie eksperti apstiprinājuši, ka 2.janvāri Harkivā trāpījusi šāda tipa raķete.

Viņš norādīja, ka Ukrainas militārie eksperti runājuši par vēl diviem gadījumiem, kad uz Harkivu raidītas Ziemeļkorejas raķetes, un tiek gaidīti ekspertīzes rezultāti, kas to apstiprinās.

"Kopumā Ukrainas teritorijā ir reģistrēti aptuveni 50 gadījumi, kad Krievija izšāvusi Ziemeļkorejas raķetes," paziņoja Fiļčakovs. Viņš piebilda, ka šīs raķetes skārušas sešus reģionus.

"Tās ir zemas kvalitātes, izgatavotas no zemas kvalitātes metāla. (..) Raķetēm ir nepilnīga kontroles sistēma. Tās lidojuma rādiuss ir aptuveni 700 kilometri, kas ir daudz vairāk nekā "Iskander" raķetei, kuras lidojuma rādiuss ir 250 kilometri. Ir daudz gadījumu, kad šī raķete eksplodē gaisā," norādīja Fiļčakovs. Vizuāli Ziemeļkorejas raķetes atgādina raķetes "Iskander".

Pēc Ukrainas dronu trieciena aizdegusies naftas pārstrādes rūpnīca Kalugas apgabalā

Krievijas Kalugas apgabalā naftas pārstrādes rūpnīcā piektdien trāpījuši trīs Ukrainas droni, nodarot postījumus un izraisot ugunsgrēku, vēsta "Telegram" kanāls "Astra", atsaucoties uz saviem avotiem.

Rūpnīcā, kas atrodas Dzeržinskas rajona Polotņanijzavodas ciematā, nodarīti bojājumi naftas pārstrādes iekārtām.

Kalugas apgabala gubernators Vladislavs Šapša paziņojis, ka pretgaisa aizsardzība notriekusi četrus Ukrainas dronus. Savukārt "Astra" vēsta, ka notriekts tika viens drons, bet pārējie trīs trāpījuši mērķī.

Informēti avoti aģentūrai UNN apstiprināja, ka uzbrukumu sarīkojusi Ukrainas Aizsardzības ministrijas Galvenā izlūkošanas pārvalde.

Ukraina: Krievijas dzīvā spēka zaudējumi sasniedz 428 420

Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz piektdienas rītam sasnieguši 428 420 karavīrus, ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs.

Saskaņā ar ģenerālštāba datiem diennakts laikā iznīcināti 580 iebrucēji.

Kopš atkārtotā iebrukuma sākuma 2022.gada 24.februārī Krievija zaudējusi 6758 tankus, 12 949 bruņutransportierus, 10 580 lielgabalus un mīnmetējus, 1017 daudzlādiņu reaktīvās iekārtas, 717 zenītartilērijas iekārtas, 347 lidmašīnas, 325 helikopterus, 8254 bezpilota lidaparātus, 1920 spārnotās raķetes, 26 kuģus un ātrlaivas, vienu zemūdeni, 13 993 automobiļus un autocisternas, kā arī 1711 specializētās tehnikas vienības.

Krievijas zaudējumu apmērs tiek precizēts, jo informācijas ieguvi traucē karadarbība.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!