Foto: AFP/Scanpix/LETA

Krievijas raķešu triecienā Ukrainas dienvidu pilsētai Odesai piektdien nogalināti 20 un ievainoti 73 cilvēki, paziņoja Odesas apgabala valsts administrācijas vadītājs Olehs Kipers.

Nogalināto un ievainoto vidū ir ir vietējie iedzīvotāji, mediķi un glābēji. Uzbrukumā nogalināto cilvēku vidū ir arī Odesas mēra bijušais pirmais vietnieks.

"Starp šodienas uzbrukumā nogalinātajiem ir mans bijušais pirmais vietnieks Serhijs Tetjuhins. Tas ir ārkārtīgi smags zaudējums mums visiem," sacīja Odesas mērs Hennadijs Truhanovs.

Nodarīti postījumi ēkām, gāzesvadam un transportlīdzekļiem.

Ukrainas dienvidu aizsardzības spēki paziņoja, ka piektdienas trieciens Odesai tika veikts ar raķetēm "Iskander-M" no anektētās Krimas.

"Raķešu uzbrukumā pilsētas civilajai infrastruktūrai tika iznīcināta atpūtas objekta trīsstāvu ēka, bojātas vismaz desmit privātmājas, tehniskās apkopes stacija, zemspiediena gāzesvads, ātrās palīdzības un ugunsdzēsības un glābšanas dienesta automašīnas," teikts Ukrainas armijas paziņojumā.

Glābēji likvidējuši ugunsgrēku un turpinās gruvešu novākšana.

Ukrainas dienvidu aizsardzības apvienotā koordinācijas preses centra vadītāja Natālija Humeņuka žurnālistiem notikuma vietā sacīja, ka Krievijas armija ar nelielu laika intervālu uz Odesu izšāva vismaz divas raķetes "Iskander".

Pēc viņas teiktā, pretinieks nemitīgi izmanto dubultu triecienu taktiku. Ukrainas dienvidu aizsardzības spēku atbildības zonā militārpersonas vairākkārt fiksējušas, kā glābšanas dienestu darba laikā notikuši atkārtoti triecieni. Tas attiecas gan uz Krievijas armijas artilēriju piefrontes reģionos, gan raķešu triecieniem, piemēram, Mikolajivas apgabalā. "Arī Odesas apgabalā ļoti bieži glābšanas dienestiem darba laikā nākas doties uz patvēruma vietu atkārtotu gaisa trauksmju laikā," sacīja Humeņuka.

Sestdien Odesā un Odesas apgabalā izsludinātas sēras.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!