Foto: AFP/Scanpix/LETA

Cietumā mirušā Krievijas opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija atraitne Jūlija apsūdzējusi Krievijas diktatoru Vladimiru Putinu melos un solījumu laušanā viņa "inaugurācijas" dienā.

Otrdien Maskavā notika Putina kārtējā "inaugurācija" uz piekto pilnvaru termiņu pēc tā sauktajām prezidenta vēlēšanām.

71 gadu vecais Kremļa saimnieks Krievijā valda kopš tūkstošgades sākuma. Martā notikušā vēlēšanu imitācijā viņš tika "pārvēlēts" uz vēl vienu sešu gadu pilnvaru termiņu.

Jūlija Navaļnaja otrdien izplatītā video uzsvēra, ka Putina solījumi nav vienkārši tukši, bet tie ir klaji meli. Video iekļauti fragmenti no Putina runas viņa ceturtā prezidenta pilnvaru termiņa sākumā 2018. gadā. Tajā Putins apgalvoja, ka viņa mērķis ir miers un pārticība Krievijā nākotnē. Kontrastam video iekļauti attēli no Krievijas asiņainā kara Ukrainā.

Navaļnaja kritizēja Putinu arī par pensionēšanās vecuma palielināšanu, disidentu vajāšanu un Krievijas izolēšanu uz starptautiskās skatuves. Pārkāptas ir arī pilsoņu drošības garantijas, norādīja Navaļnaja, atsaucoties uz teroristu uzbrukumu, kurā martā Piemaskavā tika nogalināti vairāk nekā 140 cilvēki.

Navaļnijs, kurš tika uzskatīts par nozīmīgāko Putina oponentu Krievijā, nomira 16.februārī cietumā. Varasiestādes apgalvo, ka viņš miris dabīgā nāvē. Politiķa ģimene un līdzgaitnieki uzstāj, viņš ir nogalināts.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!