Foto: AP/Scanpix/LETA

Krievijas karaspēkam pēc ofensīvas sākšanas Harkivas apgabalā uz vietas nav pietiekami daudz karavīru, lai veiktu būtisku izrāvienu, uzskata NATO Eiropas spēku virspavēlnieks, ASV armijas ģenerālis Kristofers Kavoli.

"Krieviem nav pietiekama skaita, lai veiktu stratēģisku izrāvienu (..), vēl vairāk, viņiem nav prasmju un spēju to izdarīt," šodien žurnālistiem sacīja Kavoli. "Esmu bijis ļoti ciešā kontaktā ar mūsu Ukrainas kolēģiem, un esmu pārliecināts, ka viņi noturēsies," viņš piebilda.

Kijiva šodien paziņoja, ka cenšas stabilizēt frontes līniju Harkivas apgabalā, kur Maskava guvusi lielākos teritoriālos ieguvumus 18 mēnešu laikā.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis paziņoja, ka Kijiva sūta uz Harkivas apgabalu vēl vairāk papildspēku, un Ukrainas armija pavēstīja, ka tai izdevies daļēji apturēt Krievijas karaspēka virzīšanos uz priekšu.

Saskaņā ar ziņu aģentūras AFP aprēķiniem, kas balstīti uz ASV Kara studiju institūta (ISW) datiem, Krievijas karaspēks no 9. līdz 15. maijam ieņēmis 278 kvadrātkilometrus Ukrainas teritorijas, kas ir Krievijas lielākais teritoriālais ieguvums vienas operācijas laikā kopš 2022. gada decembra vidus.

Kavoli sacīja, ka Ukrainas sabiedrotie paātrina nozīmīgas ieroču piegādes Ukrainas spēkiem pēc tam, kad Vašingtona pēc mēnešiem ilgas kavēšanās apstiprināja vērienīgu militārās palīdzības paketi. "Šobrīd viņiem tiek piegādāts milzīgs daudzums munīcijas, milzīgs daudzums tuvas darbības pretgaisa aizsardzības sistēmu un ievērojams daudzums bruņumašīnu," paziņoja Kavoli.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!