Fоtо: EPA/Scanpix/LETA

Izraēla ceturtdien solīja pastiprināt savu sauszemes spēku ofensīvu Gazas joslas dienvidu pilsētā Rafahā, neraugoties uz globāliem brīdinājumiem par simtiem tūkstošu palestīniešu civiliedzīvotāju likteni, kas patvērušies šajā pilsētā.

Izraēlas aizsardzības ministrs Joavs Galants paziņoja, ka Rafāhas rajonā "ieies papildspēki" un "šī aktivitāte pastiprināsies".

"Jau ir trāpīts simtiem mērķu, un mūsu spēki manevrē šajā rajonā," sacīja ministrs pēc Izraēlas karavīru apmeklēšanas trešdien.

Izraēlas galvenā sabiedrotā ASV ir pievienojusies citu lielvaru aicinājumiem Izraēlai atturēties no pilnīgas sauszemes ofensīvas pret grupējumu "Hamās" Rafāhā - pēdējā lielajā Gazas joslas pilsētā, kur vēl nav notikušas smagas kaujas.

Tomēr Izraēlas premjers Benjamins Netanjahu ceturtdien uzstāja, ka sauszemes uzbrukums Rafahai ir "kritiski svarīga" daļa no armijas misijas sagraut "Hamās" un novērst 7. oktobra uzbrukuma atkārtošanos.

"Kauja Rafāhā ir kritiski svarīga (..) Tie nav tikai viņu (''Hamās") atlikušie bataljoni, tā ir arī kā skābekļa līnija viņu aizbēgšanai un atkalapgādei," sacīja Netanjahu.

Daudzi no civiliedzīvotājiem, kas atstājuši Rafāhu, ir devušies uz piekrastes rajonu Mavasi, kuru Izraēla ir pasludinājusi par "humāno zonu". Satelītattēlos arī redzama jauna telšu pilsētiņa, kas izveidojusies pie Hanjūnisas pilsētas Gazas joslas dienvidos.

ASV Pārstāvju palāta ceturtdien pieņēma likumprojektu, kura mērķis ir piespiest prezidentu Džo Baidenu atjaunot apturētās ieroču piegādes Izaēlai.

Likumprojekts tika pieņemts ar 224 balsīm par un 187 pret.

Pārstāvju palātā, kur vairākums ir republikāņiem, šo likumprojektu atbalstīja 208 republikāņi un 16 demokrāti. Pret to balsoja lielākā daļa demokrātu un trīs republikāņi.

Ir gaidāms, ka šis likumprojekts netiks pieņemts Senātā, kur neliels vairākums ir demokrātiem, un nekļūs par likumu. Tomēr tā pieņemšana Kongresa apakšpalātā ir uzsvērusi ASV vēlēšanu gadā pastāvošās dziļās domstarpības jautājumā par Izraēlas politiku.

Baidens iepriekš bija paziņojis, ka uzliks veto šim likumprojektam, ja Kongress to pieņemtu. Tā teksts aicina viņa administrāciju ātri īstenot visus ieroču sūtījumus Izraēlai, kurus jau ir apstiprinājis Kongress.

ASV ir apturējušas bumbu un munīcijas piegādi Izraēlai, ņemot vērā tās militārās darbības Gazas joslas dienvidu pilsētā Rafahā.

Baltais nams vairākkārt ir licis saprast, ka ir pret Izraēlas armijas ofensīvu Rafahā, kur patvērušies daudz palestīniešu no pārējās Gazas joslas teritorijas.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !