Foto: AP/Scanpix

Gāztā Ēģiptes prezidenta Mohameda Mursi ģimene apsūdz valsts militāros spēkus viņa nolaupīšanā, pirmdien vēsta raidsabiedrība BBC.

Mursi meita preses konferencē Kairā pirmdien pavēstīja, ka Ēģiptes armija pret viņu ģimeni īsteno nelikumīgas darbības. Mursi kopš 3.jūlija ir pazudis un armija ģimenei neatklāj, kur viņš tiek turēts.

Mursi ģimene uzskata, ka armijai bija jāgādā par tēva drošību, taču tā to nav darījusi. Gāztā prezidenta meita uzskata, ka tēvs ir nolaupīts. Ģimene ir vērsusies pie valsts tagadējās vadības, taču neesot saņēmusi atbildes.

Tikmēr Ēģiptes varasiestādes paziņojušas, ka "Mursi atrodas drošā vietā".

Jau vēstīts, ka 3. jūlijā, noslēdzoties bruņoto spēku izvirzītā ultimāta termiņam, armija paziņoja, ka ir apturēta Ēģiptes konstitūcija, bet pirms gada ievēlētais Mursi vairs nav prezidents, jo nav "izpildījis tautas prasības".

Armijas rīcība sekoja vairāku dienu ilgušiem masu protestiem, kuros miljoniem ēģiptiešu un opozīcija pieprasīja prezidenta, kurš gada laikā nav spējis tikt galā ar valsts ekonomiskajām un drošības problēmām, atkāpšanos.

Lielākā daļa no Mursi pārstāvētas Musulmaņu brālības līderu pēc 3.jūlijā notikušā apvērsuma ir arestēti, slēpjas no varasiestādēm vai arī cenšas sev nepievērst lieku uzmanību.

Pats Mursi kopš apvērsuma tiek turēts ieslodzījumā.

Eiropas Savienības (ES) augstā ārlietu pārstāve Ketrina Eštone vēl trešdien pieprasīja Ēģiptes pagaidu valdībai Mursi atbrīvot.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!