Foto: AP/Scanpix
Kremļa finansētā telekanāla "Russia Today" (RT) žurnāliste Sāra Fērta piektdien aizgājusi no darba, protestējot pret telekanāla piedāvāto atspoguļojumu par aviosabiedrības "Malaysia Airlines" lidmašīnas avāriju Ukrainā.

Fērta ir jau otrā RT žurnāliste, kas kopš marta publiski paziņojusi par aiziešanu no darba, protestējot pret telekanāla sniegto Ukrainas krīzes atspoguļojumu.

"Es šodien aizgāju no RT. Es izjūtu milzīgu cieņu pret daudziem komandā, bet es esmu par patiesību," tviterī paziņoja Fērta.

Īsi pirms šī paziņojuma žurnāliste tviterī asi nosodīja RT par melošanu, kas izbrīnīja daudzus viņas sekotājus.


Fērta ar kritiskajiem komentāriem nāca klajā pēc tam, kad kāds blogeris pārmeta viņai un viņas kolēģei Polijai Boiko "naudas pieņemšanu par [Krievijas prezidenta Vladimira] Putina melu izplatīšanu" lidmašīnas avārijas lietā.


Fērta savos komentāros atzina, ka viņi spiesti noklusēt patiesību.

"Mēs strādājam Putinam. Mums ik dienu tiek prasīts ja ne pilnībā ignorēt, tad aizēnot patiesību," norādīja žurnāliste, piebilstot, ka viņi par to saņem algu, tādēļ vienmēr spiesti pakļauties.

Martā tiešraidē par aiziešanu no darba paziņoja RT žurnāliste amerikāniete Liza Vāla. Viņa paziņoja, ka vairs nevar strādāt telekanālā, apsūdzot to Putina darbību "balināšanā".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!