Foto: Reuters/Scanpix

Aizvadītajā naktī Doņeckas lidostā, kur pēdējās dienas notiek smagas kaujas, nav apklusuši šāvienu trokšņi. Kopumā valstī Ukrainas karavīru pozīcija un apdzīvotās vietas apšaudītas 35 reizes, atsaucoties uz pretterorisma operācijas (ATO) preses centru, vēsta aģentūra UNIAN.


"Doņeckas lidostas teritorijā turpinās aktīvas darbības, lai atbrīvotu kaujinieku ieņemtos objektus. Pretinieks cieš ievērojamus dzīvā spēka un tehnikas zaudējumus," uzsvērts ziņojumā.

Nakts aizsegā no Doņeckas lidostas evakuēti visi ievainotie "Kiborgi", par to sociālajā tīklā "Facebook" ierakstījis Ukrainas prezidenta Petro Porošenko padomnieks Jurijs Birjukovs. "Dziļi naktī notikusi visu ievainoto evakuācija no jaunā termināļa, veikta daļēja rotācija," raksta padomnieks.  

Pretterorisma operācijas preses centrs svētdien informēja, ka diennakts laikā krituši četri un ievainoti 32 Ukrainas karavīri.

Vēstīts, ka Doņeckas lidostā, kurā savas pozīcijas pret prokrievisko kaujinieku uzbrukumiem jau mēnešiem notur Ukrainas karavīri, kas savas izturības dēļ nodēvēti par "kiborgiem", kopš pagājušās nedēļas notiek smagas kaujas.

Lidostas jaunajā terminālī, kur atrodas ukraiņu pozīcijas, notikusi tuvcīņa. Svētdienas rītā Ukrainas spēki atklājuši masīvu pretuguni, bet aculiecinieki ziņoja par Ukrainas tankiem, kas devušies lidostas virzienā, ziņoja mediji.

Tikmēr Kijeva piedāvājusi ar pirmdienu pārtraukt Uguni, aicinot arī Krieviju ievērot Minskas pamiera vienošanos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!