Foto: Sputnik/Scanpix

Krievijas prezidents Vladimirs Putins ceturtdien nodēvējis par histēriju apgalvojumus, ka Krievija mēģinājusi iejaukties gaidāmajās ASV prezidenta vēlēšanās, rīkojot kiberuzbrukumus ASV institūciju mājaslapām.

"Daudzo mītisko, izdomāto problēmu vidū ir histērija - es nevaru iedomāties citu vārdu -, kas Savienotajās Valstīs izcēlusies par Krievijas ietekmi uz pašreizējām ASV prezidenta vēlēšanām," Valdaja diskusiju kluba politologu sanāksmē Sočos paziņoja Putins.

"Vai kāds tiešām nopietni domā, ka Krievija var kaut kā ietekmēt ASV tautas izvēli? Vai ASV ir kaut kāda banānu republika? Savienotās Valstis ir lielvara. Lūdzu, izlabojiet mani, ja man nav taisnība," sacīja Putins.

Vašingtona pagājušajā nedēļā oficiāli apsūdzēja Krievijas valdību par mēģinājumiem iejaukties ASV priekšvēlēšanu cīņā, rīkojot kiberuzbrukumus ASV politiskajām institūcijām.

Putins noraidīja šīs apsūdzības, apgalvojot, ka tās domātas ASV vēlētāju uzmanības novēršanai no iekšpolitikas problēmām.

Kremlis arī nosodījis Vašingtonas izteiktos "bezprecedenta draudus" reaģēt uz kiberuzbrukumiem, kurus šķietami veikusi Maskava, un solījis reaģēt uz jebkuru ASV rīcību.

ASV viceprezidents Džo Baidens intervijā televīzijas kanālam NBC izteicās, ka Putinam šajā jautājumā tikšot nosūtīts "vēstījums", bet kāds avots Centrālajā izlūkošanas pārvaldē (CIP) izteicās, ka tiekot gatavots atbildes kiberuzbrukums, kura "mērķis ir aizskart un pazemot Kremļa vadību".

Krievijas Ārlietu ministrija nedēļas nogalē paziņoja, hakeri uzbrukuši tās mājaslapas vecajai versijai. Atbildību par uzbrukumu uzņēmās kāds ASV hakeris.

Ministrijas preses pārstāve paziņoja, ka šis incidents varētu liecināt, ka ASV "iznīcības kibermašīna ir sākusi darboties".

ASV priekšvēlēšanas kampaņas kontekstā Krievija mediju uzmanības centrā nonāca jūlijā, kad demokrātu kandidāte Hilarija Klintone apsūdzēja Maskavu par Demokrātu Nacionālās komitejas e-pastu nopludināšanu.

Krievijai arī pārmests atbalsts republikāņu kandidātam Donaldam Trampam, kurš cildinājis Putinu un aicinājis uzlabot attiecības ar Maskavu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!