Foto: EPA/Scanpix/LETA

Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja ceturtdien noraidīja iespēju rīkot vēl vienu referendumu par izstāšanos no Eiropas Savienības (ES), neskatoties uz vairāku politiķu brīdinājumu, ka viņas "Brexit" vienošanās projekts ir lemts neveiksmei.

"Personīgi es uzskatu, ka otra referenduma nebūs," preses konferencē Dauningstrītā pavēstīja Meja.

Viņa norādīja, ka Lielbritānija nostāsies uz "dziļas un smagas neskaidrības ceļa", ja atteiksies no smagi izcīnītās "Brexit" vienošanās.

Pēc viņas teiktā, ar ES panāktais vienošanās projekts godās cilvēku balsis, kuri 2016.gada referendumā izvēlējās pamest ES.

Vienošanās aizsargās darbavietas, tirdzniecību, sadarbību drošības jomā, Ziemeļīrijas miera procesu un atvēru Īrijas robežu, pavēstīja Meja, norādot, ka vienošanās projekta panākšana ietvērusi "smagu un neērtu lēmumu pieņemšanu".

Kā ziņots, Mejas panāktā vienošanās, kuru trešdienas vakarā pēc vētrainām debatēm atbalstīja viņas kabinets, izsaukusi stingru pretestību pašas vadīto toriju eiroskeptiski noskaņotajā spārnā, kas paziņojuši, ka balsos pret to.

Ceturtdien, protestējot pret vienošanos, no amatiem jau atkāpušies četri Mejas kabineta ministri.

Pret vienošanos izteikusies arī Ziemeļīrijas Demokrātisko unionistu partija (DUP), no kuras ir atkarīgs Mejas parlamentārais vairākums.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!