Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis vienojušās piemērot sankcijas deviņiem cilvēkiem saistībā ar novembrī notikušajām pretlikumīgajām vēlēšanām promaskavisko kaujinieku kontrolē esošajos Austrumukrainas reģionos.

Gaidāms, ka ārlietu ministri oficiālu lēmumu par sankciju piemērošanu pieņems pirmdien sanāksmē Briselē. Minētajiem deviņiem cilvēkiem, kas visi ir ukraiņi, tiks iesaldēti visi ES dalībvalstīs esošie aktīvi un aizliegts iebraukt bloka teritorijā.

ASV novembrī Austrumukrainas reģionos notikušās vēlēšanas nodēvēja par krāpšanu, un ES uzsvēra, ka tās ir pretlikumīgas.

Krievijas un Ukrainas attiecības kļuvušas vēl saspringtākas pēc 25.novembra incidenta Kerčas šaurumā, kura laikā Krievijas bruņotie spēki sagrāba trīs Ukrainas jūras spēku kuģus, kas tika aizvesti uz Kerčas ostu Krievijas okupētajā Krimā. Sagūstītos 24 ukraiņu jūrniekus Krievija apcietinājusi uz diviem mēnešiem un nogādājusi Maskavā. Taču ES ārlietu ministru sanāksmē pirmdien sankcijas saistībā ar šo incidentu netiks piemērotas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!