Foto: AFP/Scanpix/LETA

Spītējot sliktajiem laika apstākļiem, Glāzgovas ielās izgājuši tūkstošiem Skotijas neatkarības atbalstītāju.

Gājiena priekšgalā aktīvisti nes milzu plakātu, uz kura lasāms: "Skotijas tiesības izvēlēties".

Demonstrāciju organizē kustība "Visi zem viena karoga", kuru atbalsta Skotu Nacionālā partija (SNP).

Kustība iestājas pret Lielbritānijas premjerministra Borisa Džonsona īstenoto izstāšanos no Eiropas Savienības (ES), un virs demonstrantu galvām līdzās skotu nacionālistu zilajam karogam, ko diagonāli krusto baltas līnijas, plīvo arī daudzi zilie dzelteni zvaigžņotie ES karogi.

SNP līdere un Skotijas reģionālās valdības premjerministre Nikola Stērdžena, kas pati nav varējusi pievienoties sestdienas demonstrācijai, uzstāj, ka decembrī notikušās Lielbritānijas parlamenta pirmstermiņa vēlēšanas, kurās skotu nacionālisti izcīnīja 48 no 59 Skotijai atvēlētajām vietām, dod skotiem "neapstrīdams" tiesības rīkot vēl vienu neatkarības referendumu.

Piektdien uzstājoties ar runu Norvēģijā, viņa norādīja, ka izstāšanās no ES nebija starp nākotnes scenārijiem, kas tika apsvērti, rīkojot referendumu 2014. gadā, kad 55% skotu nobalsoja par palikšanu Apvienotās Karalistes sastāvā.

Savukārt breksita referendumā palikšanu ES atbalstīja 62% Skotijas vēlētāju, kamēr visā Lielbritānijā kopumā 52% nobalsoja par aiziešanu no bloka.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!