Foto: TASS/Scanpix/LETA

Krievijas prezidenta Vladimira Putina administrācijai tuvi avoti interneta medijam "Meduza" atklājuši, ka maija vidū tā dēvētajā Doneckas tautas republikā un Luhanskas tautas republikā varētu tikt sarīkoti "referendumi" par pievienošanos Krievijai.

Divi no trim "Meduza" avotiem pat nosauca iespējamos referendumu datumus - 2022. gada 14. un 15. maiju.

Maskava uzskata, ka "republikas" varētu tikt pievienotas Krievijai to robežās, kādas Krievija atzina uz 21.februāri, tas ir Ukrainas Doneckas un Luhanskas apgabalu "vēsturiskajās" robežās, neskatoties uz to, ka Kijiva tur joprojām kontrolē vairākas lielas apdzīvotas vietas, atklāja avoti.

Tajos pašos datumos, pēc "Meduza" avotu ziņām, "referendums" varētu tikt sarīkots arī Krievijas daļēji okupētajā Hersonas apgabalā.

"Referendumā" paredzēts uzdot jautājumu par reģiona "neatkarību" no Ukrainas un "Hersonas Tautas Republikas" izveidi pēc tā dēvēto Doneckas un Luhanskas republiku parauga. Nākotnē arī to plānots pievienot Krievijai, uzskata avoti.

Vienlaikus "Meduza" avoti norādījuši, ka sākotnēji "referendumi" bija paredzēti aprīļa beigās, taču tie vairākkārt tika pārcelti Krievijas armijas neveiksmju dēļ. Avoti pieļauj, ka šī iemesla dēļ datumi var tikt atkal mainīti.

Kā atklājuši Kremlim pietuvinātie avoti, Putina administrācija neuzskatot, ka Krievijai vajadzētu anektēt "depresīvos reģionus", taču tā esot "augstākās vadības", tas ir, Putina, personīgā vēlme.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!