Foto: AP/Scanpix/LETA

Turcija nākamnedēļ uzņems Krievijas, Ukrainas un ANO amatpersonas, lai risinātu sarunas par Ukrainas ostās bloķēto graudu eksportu pāri Melnajai jūrai, otrdien ziņo vietējie mediji.

Miljoniem tonnu kviešu un citu graudu pašlaik ir iestrēguši Ukrainas ostās, kuras ir bloķē vai okupē Krievijas spēki, un kuģiem draud mīnas.

Kā paziņojusi Turcijas Ārlietu ministrija, ANO ir iesniegusi plānu eksporta veicināšanai, kas paredz drošu koridoru izveidi ap zināmajiem mīnu laukiem.

Plāns neprasa ilgstošas un sarežģītas atmīnēšanas operācijas, pagājušajā nedēļā sacīja Turcijas ārlietu ministrs Mevlits Čavušgolu.

Iniciatīvu atbalstījusi Eiropas Savienība, taču tā saņēmusi piesardzīgu atbildi no Kijivas, kas meklē veidus, kā graudus eksportēt pa sauszemi, neiesaistoties sarunās ar krieviem.

Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans pirmdien apsprieda graudu piegādes ar ANO ģenerālsekretāru Antoniu Gutērrešu.

Turcija "pieliek kopīgus pūliņus ar Apvienoto Nāciju Organizāciju, lai eksportētu Ukrainas graudus pāri Melnajai jūrai, cenšoties novērst globālu pārtikas krīzi", otrdien paziņoja Erodgana birojs.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!