Foto: AP/Scanpix/LETA
Šrilankas prezidents Gotabaja Radžapaksa sestdien aizbēdzis no savas rezidences Kolombo, pirms tai uzbrukuši protestētāji, kas pieprasa viņa atkāpšanos, aģentūru AFP informējis kāds augsta ranga avots drošības spēkos.

"Prezidents tika nogādāts drošībā," izteicies avots, piebilstot, ka karaspēks raidījis gaisā brīdinājuma šāvienus, lai atturētu pūli no ielaušanās prezidenta pilī.

Privātajā televīzijas kanālā "Sirasa" pārraidītajos kadros redzams, kā iepriekš stingri apsargātajā prezidenta rezidencē, ielaužas protestētāji.

Izbeidzoties valūtas krājumiem, kas nepieciešami pirmās nepieciešamības preču importam, Šrilanka jau vairākus mēnešus piedzīvo pārtikas un degvielas deficītu, ilgstošus elektrības piegādes pārtraukumus un strauji augošu inflāciju.

Nepieredzēti smagā ekonomiskā krīze izsaukusi plašus nemierus.

Pēc tam, kad opozīcijas partijas, cilvēktiesību aktīvisti un advokātu apvienība piedraudējusi vērsties pret policijas priekšnieku tiesā, policija atsaukusi piektdien izsludināto komandantstundu.

Taču tūkstošiem protestētāju jau pirms tam, ignorējot komandantstundu, devās uz Kolombo, lai piedalītos sestdien paredzētajā demonstrācijā.

Protestētāji pat piespieduši dzelzceļa vadību nodrošināt vilcienu reisus viņu nogādāšanai galvaspilsēta.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!