Foto: Publicitātes attēli

Okupētajā Ukrainas pilsētā Berdjanskā pie pilsētas administrācijas ēkas otrdien uzspridzināta Krievijas ieceltā "komandanta" Artjoma Bardina automašīna, vēsta portāls "Currenttime". Kremļa propagandas medijs "RIA Novosti" sākotnēji ziņoja arī par paša Bardina nāvi, bet Zaporižjas apgabala okupācijas administrācijas vadītājs Vladimirs Rogovs to noliedza.

"Par spīti smagiem ievainojumiem, kāju noraušanai sprādzienā un lieliem asiņu zaudējumiem viņš ir dzīvs. Ārsti turpina cīņu par viņa dzīvību," savā "Telegram" kanālā raksta Rogovs.


Sprādzienā cietušas arī trīs civilās automašīnas, kurās neviens nav atradies, bet pēc eksplozijas notikusi apšaude, ziņo "RIA Novosti".

Šis nav pirmais uzbrukums koloborantiem, kuri sadarbojas ar Krievijas okupantiem. Kijiva tiešā veidā atbildību par šiem uzbrukumiem gan nav uzņēmusies.

Krievijas pilna mēroga iebrukums Ukrainā ar raķešu apšaudēm, uzlidojumiem un sauszemes spēku ienākšanu sākās agrā 24. februāra rītā. Kā vienu no iebrukuma mērķiem Krievija sākotnēji minēja Ukrainas "denacifikāciju".

Okupanti Ukrainā cietuši smagus zaudējumus un tiek apsūdzēti apzinātā civiliedzīvotāju nogalināšanā, kā arī par citiem kara noziegumiem. Okupantu zvērības masveidā sāka nākt gaismā pēc tam, kad ukraiņi viņus padzina no Kijivas apkārtnes, piemēram, Bučas.

Krievijas attieksmi pret ukraiņiem, tostarp nogalinot un veidojot filtrācijas nometnes, raksturo šis "fašisma manifests", ko publicēja Kremļa propagandas ziņu aģentūra "RIA Novosti".

Kopumā karš Ukrainā turpinās kopš 2014. gada, kad Krievija okupēja Krimas pussalu un aizsāka karu Ukrainas austrumos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!